Працівник став сумісником: заповнюємо Звіт з ЄСВ

3304

Запитання

Як відобразити у Звіті з ЄСВ, якщо працівник протягом одного місяця звільнився з основного місця роботи та став сумісником у межах однієї установи?

Відповідь

Сумісник — працівник, який крім своєї основної роботи, виконує іншу регулярну оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у тій самій або іншій установі, організації (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43).

Працівник має право укладати трудові договори про роботу за сумісництвом в одній або одночасно в декількох установах, організаціях.

Керуючись нормами Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435, заповнюємо Звіт з ЄСВ.

Якщо особа протягом одного звітного періоду (місяця) звільнилася з основного місця роботи та працевлаштувалася за сумісництвом у межах однієї установи, то в таблиці 5 робимо два записи, а саме:

  • у першому рядку у графі 7 «Категорія особи» зазначте категорію особи «1» (найманий працівник із трудовою книжкою), а у графі 11 — дату закінчення трудових відносин (звільнення з роботи);
  • у другому рядку у графі 7 зазначте категорію особи «2» (найманий працівник без трудової книжки), а у графі 11 — дату початку трудових відносин (прийняття на роботу).

У таблиці 6 Звіту з ЄСВ відомості про нарахування заробітної плати цій особі відобразіть одним рядком, а саме:

  • у реквізиті 17 зазначте суму заробітної плати (доходу), нараховану за час роботи за основним місцем працевлаштування, плюс суму заробітної плати (доходу), нараховану за час роботи за сумісництвом, а в реквізиті 22 зазначте «1» («так»);
  • у реквізиті 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» інформацію про кількість календарних днів тривалості трудових відносин зазначте лише в одному рядку, де відобразили дані про суми нарахованої заробітної плати за основним місцем роботи.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62144

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
107738

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
86002

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49299

Розрахунок коригування до податкової накладної

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
166296