Працівник став сумісником: заповнюємо Звіт з ЄСВ

3084

Запитання

Як відобразити у Звіті з ЄСВ, якщо працівник протягом одного місяця звільнився з основного місця роботи та став сумісником у межах однієї установи?

Відповідь

Сумісник — працівник, який крім своєї основної роботи, виконує іншу регулярну оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у тій самій або іншій установі, організації (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43).

Працівник має право укладати трудові договори про роботу за сумісництвом в одній або одночасно в декількох установах, організаціях.

Керуючись нормами Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435, заповнюємо Звіт з ЄСВ.

Якщо особа протягом одного звітного періоду (місяця) звільнилася з основного місця роботи та працевлаштувалася за сумісництвом у межах однієї установи, то в таблиці 5 робимо два записи, а саме:

  • у першому рядку у графі 7 «Категорія особи» зазначте категорію особи «1» (найманий працівник із трудовою книжкою), а у графі 11 — дату закінчення трудових відносин (звільнення з роботи);
  • у другому рядку у графі 7 зазначте категорію особи «2» (найманий працівник без трудової книжки), а у графі 11 — дату початку трудових відносин (прийняття на роботу).

У таблиці 6 Звіту з ЄСВ відомості про нарахування заробітної плати цій особі відобразіть одним рядком, а саме:

  • у реквізиті 17 зазначте суму заробітної плати (доходу), нараховану за час роботи за основним місцем працевлаштування, плюс суму заробітної плати (доходу), нараховану за час роботи за сумісництвом, а в реквізиті 22 зазначте «1» («так»);
  • у реквізиті 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» інформацію про кількість календарних днів тривалості трудових відносин зазначте лише в одному рядку, де відобразили дані про суми нарахованої заробітної плати за основним місцем роботи.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
69313

Статистична звітність 2025

У статті зібрали актуальні бланки статистичної звітності. Експерт розповість, які статистичні звіти й коли подавати бюджетним установам.
39463

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
64010

Складаємо Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету

Конкретизуємо всі показники, які має заповнити головний розпорядник коштів місцевого бюджету в оновленому Звіті про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету за 2024 рік. Також покажемо зразок заповнення Звіту про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету 2024 за існуючою формою.
65780