Працівник став сумісником: заповнюємо Звіт з ЄСВ

2942

Запитання

Як відобразити у Звіті з ЄСВ, якщо працівник протягом одного місяця звільнився з основного місця роботи та став сумісником у межах однієї установи?

Відповідь

Сумісник — працівник, який крім своєї основної роботи, виконує іншу регулярну оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у тій самій або іншій установі, організації (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43).

Працівник має право укладати трудові договори про роботу за сумісництвом в одній або одночасно в декількох установах, організаціях.

Керуючись нормами Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435, заповнюємо Звіт з ЄСВ.

Якщо особа протягом одного звітного періоду (місяця) звільнилася з основного місця роботи та працевлаштувалася за сумісництвом у межах однієї установи, то в таблиці 5 робимо два записи, а саме:

  • у першому рядку у графі 7 «Категорія особи» зазначте категорію особи «1» (найманий працівник із трудовою книжкою), а у графі 11 — дату закінчення трудових відносин (звільнення з роботи);
  • у другому рядку у графі 7 зазначте категорію особи «2» (найманий працівник без трудової книжки), а у графі 11 — дату початку трудових відносин (прийняття на роботу).

У таблиці 6 Звіту з ЄСВ відомості про нарахування заробітної плати цій особі відобразіть одним рядком, а саме:

  • у реквізиті 17 зазначте суму заробітної плати (доходу), нараховану за час роботи за основним місцем працевлаштування, плюс суму заробітної плати (доходу), нараховану за час роботи за сумісництвом, а в реквізиті 22 зазначте «1» («так»);
  • у реквізиті 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» інформацію про кількість календарних днів тривалості трудових відносин зазначте лише в одному рядку, де відобразили дані про суми нарахованої заробітної плати за основним місцем роботи.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
2937

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
99887

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
50983

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81360