Чи мають право контролюючі органи під час перевірки (документальної планової або позапланової, виїзної або невиїзної, фактичної) надавати платнику податків — ЮО письмовий запит для надання пояснень?
Під час проведення документальних перевірок посадові особи контролюючих органів, у разі потреби, можуть надсилати запити посадовим особам платника податків (керівнику платника податків або уповноваженій ним особі) з проханням надати для проведення перевірки документи (копії документів), пояснення, довідки, інформацію тощо (пп. 11 п. 3 розд. ІІІ Порядку оформлення результатів документальних перевірок, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015 № 727; далі — Порядок).
Інформацію про такі запити наводять у загальних положеннях акта (довідки) документальної перевірки. Отримані пояснення додають до цього ж акта (довідки) (абз. 7 п. 1 розд. ІV Порядку).
Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.