Чи можуть контролюючі органи надавати письмовий запит під час перевірки?

331

Запитання

Чи мають право контролюючі органи під час перевірки (документальної планової або позапланової, виїзної або невиїзної, фактичної) надавати платнику податків — ЮО письмовий запит для надання пояснень?

Відповідь

Так, мають.

Під час проведення документальних перевірок посадові особи контролюючих органів, у разі потреби, можуть надсилати запити посадовим особам платника податків (керівнику платника податків або уповноваженій ним особі) з проханням надати для проведення перевірки документи (копії документів), пояснення, довідки, інформацію тощо (пп. 11 п. 3 розд. ІІІ Порядку оформлення результатів документальних перевірок, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015 № 727; далі — Порядок).

Інформацію про такі запити наводять у загальних положеннях акта (довідки) документальної перевірки. Отримані пояснення додають до цього ж акта (довідки) (абз. 7 п. 1 розд. ІV Порядку).

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірки Держпраці у 2024 році

У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно.
4417

Заробітна плата: перевірка розрахунків та типові помилки

Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).
11561