Як нарахувати зарплату сторожам за підсумованого обліку

1613

Запитання

Сторожі працюють за підсумованим обліком робочого часу відповідно до графіків змінності. Коли один із них захворів, інші почали працювати за відсутнього працівника. Як нараховувати заробітну плату сторожам за таких умов?

Відповідь

Сторожам, які працюють за підсумованого обліку робочого часу, іноді доводиться працювати надурочно. Надурочним уважають час, який сторож відпрацював понад норму тривалості робочого часу за обліковий період.

За підсумованого обліку робочого часу дотримати норм тривалості робочого часу допоможе графік змінності. Його складають на обліковий період, щоб відобразити планові показники використання робочого часу. Коли розробляєте цей графік для сторожів, ураховуйте вимоги КЗпП щодо режиму праці та відпочинку.

До графіка змінності можна вносити зміни. Наприклад, якщо один зі сторожів захворів, то змінюйте графік — розподіляйте роботу сторожа, який перебуватиме на лікарняному, між сторожами, які залишилися працювати. Також на час тимчасової непрацездатності основного працівника можна тимчасово прийняти на роботу працівника, що його замінюватиме.

Коли нараховуватиме заробітну плату сторожам, підрахуйте кількість надурочних годин та оплатіть роботу в ці години у кінці облікового періоду. Скажімо, якщо обліковий період дорівнює місяцю, то наприкінці місяця нарахуйте заробітну плату за фактично відпрацьований час, підрахуйте години надурочної роботи і за наявності оплатіть їх у подвійному розмірі.

Якщо ж обліковий період дорівнює року, то наприкінці кожного місяця нарахуйте заробітну плату, надбавки, премії тощо, а вже у кінці облікового періоду обчисліть кількість надурочних годин та оплатіть їх.

Як нарахувати зарплату сторожам за підсумованого обліку
Фінансова та бюджетна звітність за І півріччя 2020-гоПРОГРАМА ВЕБІНАРУ: ✔️Скласти Баланс ф. №1-дс ✔️ Заповнити Звіт про фінансові результати №2-дс ✔️ Ув'язати показники форм №1-дс та №2-дс з показниками бюджетної звітності ✔️ Відобразити у бюджетній звітності валютні операції
Усі зареєстровані учасники отримають сертифікат.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9709