Як нарахувати зарплату сторожам за підсумованого обліку
Запитання
Сторожі працюють за підсумованим обліком робочого часу відповідно до графіків змінності. Коли один із них захворів, інші почали працювати за відсутнього працівника. Як нараховувати заробітну плату сторожам за таких умов?
Відповідь
Сторожам, які працюють за підсумованого обліку робочого часу, іноді доводиться працювати надурочно. Надурочним уважають час, який сторож відпрацював понад норму тривалості робочого часу за обліковий період.
За підсумованого обліку робочого часу дотримати норм тривалості робочого часу допоможе графік змінності. Його складають на обліковий період, щоб відобразити планові показники використання робочого часу. Коли розробляєте цей графік для сторожів, ураховуйте вимоги КЗпП щодо режиму праці та відпочинку.
До графіка змінності можна вносити зміни. Наприклад, якщо один зі сторожів захворів, то змінюйте графік — розподіляйте роботу сторожа, який перебуватиме на лікарняному, між сторожами, які залишилися працювати. Також на час тимчасової непрацездатності основного працівника можна тимчасово прийняти на роботу працівника, що його замінюватиме.
Коли нараховуватиме заробітну плату сторожам, підрахуйте кількість надурочних годин та оплатіть роботу в ці години у кінці облікового періоду. Скажімо, якщо обліковий період дорівнює місяцю, то наприкінці місяця нарахуйте заробітну плату за фактично відпрацьований час, підрахуйте години надурочної роботи і за наявності оплатіть їх у подвійному розмірі.
Якщо ж обліковий період дорівнює року, то наприкінці кожного місяця нарахуйте заробітну плату, надбавки, премії тощо, а вже у кінці облікового періоду обчисліть кількість надурочних годин та оплатіть їх.