Чи має право вчителька на грошову допомогу, якщо достроково пішла на пенсію

451

Запитання

Учителька має 31 рік стажу. Вийшла на пенсію у 50 років, бо виховувала дитину з інвалідністю. Пенсійний фонд відмовився виплатити грошову допомогу в розмірі 10 пенсій при виході на пенсію. Пояснив, що це — не пенсія за віком. Чи правомірно це?

Відповідь

Усі нормативні акти у сфері оплати праці в одній підбірці

Так, правомірно.

Матері дітей з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком:

  • після досягнення 50 років;
  • за наявності не менше 15 років страхового стажу (п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058, далі — Закон № 1058).

Отже, пенсію призначили за віком.

Чи має право вчителька на грошову допомогу, якщо достроково пішла на пенсію
Пункт 7-1 Прикінцевих положень Закону № 1058 передбачає виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій особи станом на день її призначення.

Одна з умов для призначення грошової допомоги: необхідно, щоб на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону № 1058 — для жінок, які народилися після 1 квітня 1964 р, це 60 років, — особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» — «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Враховуючи те, що пенсія за віком була призначена до досягнення 60-річного віку, підстав для нарахування грошової допомоги не було.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239235

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234575

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26686

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322469

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207346