Як визначити додаткові дні відпочинку донору
Запитання
Коли працівник установи перебував у щорічній основній відпустці у березні 2020 року, пройшов медичне обстеження та здав донорську кров. Після закінчення відпустки він повідомив про це і надав до установи довідку про давання крові та заяву з проханням надати йому два додаткових дні відпочинку. Скільки додаткових днів відпочинку надати працівнику?
Відповідь
Калькулятор днів щорічної відпустки
У день давання крові або її компонентів, а також у день медичного обстеження працівника, який є або виявив бажання стати донором, його звільняють від роботи в установі, організації незалежно від форми власності та зберігають за ним середній заробіток (ст. 9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР).
Після кожного дня давання крові, зокрема і в разі давання її у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надають додатковий день відпочинку і зберігають за ним середній заробіток. За бажанням працівника цей день можна приєднати до щорічної відпустки або використати в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів. У разі давання крові або її компонентів у період щорічної відпустки таку відпустку продовжують на відповідну кількість днів з урахуванням надання працівнику додаткового дня відпочинку за кожний день давання крові.
Отже, у разі давання працівником крові у період щорічної основної відпустки, її тривалість можна продовжити на два дні. Якщо працівник здав кров у березні 2020 року, то додаткові дні відпочинку за давання крові працівник може використати в інший час упродовж року після давання крові, тобто до березня 2021 року. Окрім того, ці дні можна приєднати до щорічної основної відпустки або її частини. Щоб отримати такі пільги, працівник має надати відповідні довідки, видані йому за місцем медичного обстеження чи давання крові та її компонентів.