Працівник звільняється за переведенням: чи утримувати кошти за невідпрацьовану відпустку

373

Запитання

Установа уклала трудовий договір із працівником 02.09.2019. У щорічну відпустку він пішов 06.04.2020, а 15.06.2020 звільнився за пунктом 5 статті 36 КЗпП. Чи треба утримати з працівника при звільненні кошти за невідпрацьовані дні відпустки?

Відповідь

Калькулятор днів щорічної відпустки

Ні, не треба. Пояснимо чому.

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з установами та організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності (ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Якщо працівник звільняється до закінчення року, за який він уже отримав відпустку повної тривалості, установа відраховує з його заробітної плати кошти за невідпрацьовані дні відпустки, аби покрити його заборгованість (ч. 1 ст. 22 Закону про відпустки).

Відраховувати із заробітної плати працівника кошти установа може тільки у випадках, які передбачає законодавство України (ст. 127 КЗпП).

Не відраховуйте кошти, якщо працівник звільняється з роботи через:

  • переведення в іншу установу;
  • перехід на виборну посаду (ч. 2 ст. 22 Закону про відпустки).

Отже, якщо працівник звільняється у зв’язку з тим, що переводиться в іншу установу, кошти за невідпрацьовані дні відпустки із його зарплати не відраховуйте.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86867

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418