Працівник звільняється за переведенням: чи утримувати кошти за невідпрацьовану відпустку

541

Запитання

Установа уклала трудовий договір із працівником 02.09.2019. У щорічну відпустку він пішов 06.04.2020, а 15.06.2020 звільнився за пунктом 5 статті 36 КЗпП. Чи треба утримати з працівника при звільненні кошти за невідпрацьовані дні відпустки?

Відповідь

Калькулятор днів щорічної відпустки

Ні, не треба. Пояснимо чому.

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з установами та організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності (ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Якщо працівник звільняється до закінчення року, за який він уже отримав відпустку повної тривалості, установа відраховує з його заробітної плати кошти за невідпрацьовані дні відпустки, аби покрити його заборгованість (ч. 1 ст. 22 Закону про відпустки).

Відраховувати із заробітної плати працівника кошти установа може тільки у випадках, які передбачає законодавство України (ст. 127 КЗпП).

Не відраховуйте кошти, якщо працівник звільняється з роботи через:

  • переведення в іншу установу;
  • перехід на виборну посаду (ч. 2 ст. 22 Закону про відпустки).

Отже, якщо працівник звільняється у зв’язку з тим, що переводиться в іншу установу, кошти за невідпрацьовані дні відпустки із його зарплати не відраховуйте.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14143

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9830

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12969