Чи надати навчальну відпустку, якщо сесія — в онлайн-режимі

1486

Запитання

Працівник подав заяву про навчальну відпустку, період якої припадає на час карантину, додав довідку-виклик ВНЗ на період складання сесії. Навчання та сесія проходитимуть в онлайн-режимі. Чи правомірно надавати навчальну відпустку для онлайн-сесії? Як підтвердити, що працівник дійсно складав сесію, якщо він не зможе надати нижню відрізну частину довідки-виклику?

Відповідь

ТЕСТ для бухгалтера: Як організувати і оплатити роботу у період карантину

Надати відпустку правомірно, а вимагати корінець довідки-виклику — ні.

Уряд постановою «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211 (зі змінами) заборонив учням та студентам відвідувати заклади освіти.

Водночас 16 березня МОН доручило керівникам закладів освіти організувати освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами (наказ МОН «Про організаційні заходи для запобігання поширення коронавірусу COVID-19» від 16.03.2020 № 406).

Тривалість та умови надання відпустки у зв’язку з навчанням у вищих навчальних закладах, а також навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі визначає стаття 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Додаткові оплачувані відпустки надають працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вишах із вечірньою та заочною формами навчання (ч. 1 ст. 15 Закону про відпустки).

Закон про відпустки не ставить право на навчальну відпустку в залежність від виду навчання: онлайн чи в аудиторії закладу освіти.

Тож якщо у довідці-виклику (форма № Н-5.01) вказано, що працівник навчається на вечірній або заочній формі навчання, відмовити в наданні відпустки неправомірно.

Підтвердженням того, що працівник-студент успішно навчається, є первинна довідка-виклик навчального закладу. Вимога повернути в установу нижню відрізну частину довідки-виклику є неправомірною, оскільки це законодавство не передбачає.

Такої думки дотримує й Мінсоцполітики (лист від 02.01.2013 № 2/13/116-13).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою