Як ділити на частини щорічну основну відпустку

278

Запитання

Працівник виявив бажання піти у відпустку на 5 календарних днів. Чи обов’язково перша безперервна частина щорічної відпустки має бути не меншою ніж 14 календарних днів?

Відповідь

Нові нормативні акти у сфері оплати праці

Ні, може бути й меншою. Пояснимо чому.

Працівникам бюджетних установ надавайте відпустки, керуючись Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та іншими законами і нормативно-правовими актами України.

Щорічну відпустку на прохання працівника можна поділити на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів (ст. 12 Закону про відпустки).

Розбивати щорічну оплачувану відпустку на частини дозволяє компетентний орган або інший відповідний орган у кожній країні (ст. 8 Конвенції Міжнародної організації праці № 132 «Про оплачувані відпустки», ратифікованої Законом України «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці № 132 (переглянутої) 1970 року про оплачувані відпустки» від 29.05.2001 № 2481-ІІІ). Якщо інше не передбачає угода між роботодавцем і працівником, і за умови, що тривалість роботи такої особи дає їй право на щорічну оплачувану відпустку, одна із частин такої відпустки має становити принаймні два безперервних робочих тижні.

Отже, основна безперервна частина відпустки триває не менше 14 календарних днів, але вона не обов’язково має бути першою. Це одна із частин щорічної відпустки, яку можна надати працівнику на його прохання. Стаття 12 Закону про відпустки передбачає, що щорічну відпустку можна ділити на частини. Але роботодавець не зобов’язаний робити це так, як бажає працівник. Щоб не допустити втрат робочого часу, керівник установи має право не погодитися на поділ відпустки. Більше того, він може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки.

Невикористану частину щорічної відпустки треба надати працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після того, як закінчиться робочий рік, за який надаєте відпустку. Не буде також порушенням, якщо працівник використає частину щорічної відпустки в наступному робочому році у строки, визначені Законом про відпустки.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86354

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9692