Як ділити на частини щорічну основну відпустку

325

Запитання

Працівник виявив бажання піти у відпустку на 5 календарних днів. Чи обов’язково перша безперервна частина щорічної відпустки має бути не меншою ніж 14 календарних днів?

Відповідь

Нові нормативні акти у сфері оплати праці

Ні, може бути й меншою. Пояснимо чому.

Працівникам бюджетних установ надавайте відпустки, керуючись Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та іншими законами і нормативно-правовими актами України.

Щорічну відпустку на прохання працівника можна поділити на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів (ст. 12 Закону про відпустки).

Розбивати щорічну оплачувану відпустку на частини дозволяє компетентний орган або інший відповідний орган у кожній країні (ст. 8 Конвенції Міжнародної організації праці № 132 «Про оплачувані відпустки», ратифікованої Законом України «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці № 132 (переглянутої) 1970 року про оплачувані відпустки» від 29.05.2001 № 2481-ІІІ). Якщо інше не передбачає угода між роботодавцем і працівником, і за умови, що тривалість роботи такої особи дає їй право на щорічну оплачувану відпустку, одна із частин такої відпустки має становити принаймні два безперервних робочих тижні.

Отже, основна безперервна частина відпустки триває не менше 14 календарних днів, але вона не обов’язково має бути першою. Це одна із частин щорічної відпустки, яку можна надати працівнику на його прохання. Стаття 12 Закону про відпустки передбачає, що щорічну відпустку можна ділити на частини. Але роботодавець не зобов’язаний робити це так, як бажає працівник. Щоб не допустити втрат робочого часу, керівник установи має право не погодитися на поділ відпустки. Більше того, він може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки.

Невикористану частину щорічної відпустки треба надати працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після того, як закінчиться робочий рік, за який надаєте відпустку. Не буде також порушенням, якщо працівник використає частину щорічної відпустки в наступному робочому році у строки, визначені Законом про відпустки.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153068

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74911

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22057

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
94207