Як ділити на частини щорічну основну відпустку

532

Запитання

Працівник виявив бажання піти у відпустку на 5 календарних днів. Чи обов’язково перша безперервна частина щорічної відпустки має бути не меншою ніж 14 календарних днів?

Відповідь

Нові нормативні акти у сфері оплати праці

Ні, може бути й меншою. Пояснимо чому.

Працівникам бюджетних установ надавайте відпустки, керуючись Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та іншими законами і нормативно-правовими актами України.

Щорічну відпустку на прохання працівника можна поділити на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів (ст. 12 Закону про відпустки).

Розбивати щорічну оплачувану відпустку на частини дозволяє компетентний орган або інший відповідний орган у кожній країні (ст. 8 Конвенції Міжнародної організації праці № 132 «Про оплачувані відпустки», ратифікованої Законом України «Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці № 132 (переглянутої) 1970 року про оплачувані відпустки» від 29.05.2001 № 2481-ІІІ). Якщо інше не передбачає угода між роботодавцем і працівником, і за умови, що тривалість роботи такої особи дає їй право на щорічну оплачувану відпустку, одна із частин такої відпустки має становити принаймні два безперервних робочих тижні.

Отже, основна безперервна частина відпустки триває не менше 14 календарних днів, але вона не обов’язково має бути першою. Це одна із частин щорічної відпустки, яку можна надати працівнику на його прохання. Стаття 12 Закону про відпустки передбачає, що щорічну відпустку можна ділити на частини. Але роботодавець не зобов’язаний робити це так, як бажає працівник. Щоб не допустити втрат робочого часу, керівник установи має право не погодитися на поділ відпустки. Більше того, він може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки.

Невикористану частину щорічної відпустки треба надати працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після того, як закінчиться робочий рік, за який надаєте відпустку. Не буде також порушенням, якщо працівник використає частину щорічної відпустки в наступному робочому році у строки, визначені Законом про відпустки.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398