Матеріальна допомога до закінчення шестимісячного строку роботи

562

Запитання

Водій працює в установі лише три місяці і хоче узяти частину щорічної відпустки, бо його дружина перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Чи має право керівник установи виплатити йому матеріальну допомогу на оздоровлення до закінчення шестимісячного строку роботи в установі?

Відповідь

Калькулятор днів щорічної відпустки

Так, має. Пояснимо чому.

Щорічну основну відпустку надають працівникам за відпрацьований робочий рік. Але це не означає, що піти в неї працівник може тільки після того, як закінчиться робочий рік, за який надають таку відпустку. За загальним правилом у перший рік роботи право на щорічну відпустку повної тривалості виникає в працівника після закінчення шести місяців безперервної роботи. Виняток — особи, перелічені в частині 7 статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Їм гарантовано право на відпустку повної тривалості незалежно від стажу роботи в цій установі. Серед них, зокрема, працівники віком до вісімнадцяти років і працівники з інвалідністю, чоловіки, дружини яких перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами тощо.

Щорічну відпустку на прохання працівника можна поділити на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина — не менше 14 календарних днів (ст. 12 Закону про відпустки). Якщо працівник виявить бажання поділити щорічну відпустку на частини, матеріальну допомогу на оздоровлення можна виплатити йому один раз і надати до будь-якої з частин щорічної основної відпустки.

Отже, якщо керівник установи надає працівнику щорічну відпустку до закінчення шестимісячного строку безперервної роботи, він має право також і виплатити допомогу на оздоровлення за його заявою.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81454

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2172

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
709

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264612