Матеріальна допомога до закінчення шестимісячного строку роботи
Запитання
Водій працює в установі лише три місяці і хоче узяти частину щорічної відпустки, бо його дружина перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Чи має право керівник установи виплатити йому матеріальну допомогу на оздоровлення до закінчення шестимісячного строку роботи в установі?
Відповідь
Калькулятор днів щорічної відпустки
Так, має. Пояснимо чому.
Щорічну основну відпустку надають працівникам за відпрацьований робочий рік. Але це не означає, що піти в неї працівник може тільки після того, як закінчиться робочий рік, за який надають таку відпустку. За загальним правилом у перший рік роботи право на щорічну відпустку повної тривалості виникає в працівника після закінчення шести місяців безперервної роботи. Виняток — особи, перелічені в частині 7 статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Їм гарантовано право на відпустку повної тривалості незалежно від стажу роботи в цій установі. Серед них, зокрема, працівники віком до вісімнадцяти років і працівники з інвалідністю, чоловіки, дружини яких перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами тощо.
Щорічну відпустку на прохання працівника можна поділити на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина — не менше 14 календарних днів (ст. 12 Закону про відпустки). Якщо працівник виявить бажання поділити щорічну відпустку на частини, матеріальну допомогу на оздоровлення можна виплатити йому один раз і надати до будь-якої з частин щорічної основної відпустки.
Отже, якщо керівник установи надає працівнику щорічну відпустку до закінчення шестимісячного строку безперервної роботи, він має право також і виплатити допомогу на оздоровлення за його заявою.
Коли піти у відпустку, щоб одержати більше грошей? На допомогу — корисна табличка