Матеріальна допомога до закінчення шестимісячного строку роботи

990

Запитання

Водій працює в установі лише три місяці і хоче узяти частину щорічної відпустки, бо його дружина перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Чи має право керівник установи виплатити йому матеріальну допомогу на оздоровлення до закінчення шестимісячного строку роботи в установі?

Відповідь

Калькулятор днів щорічної відпустки

Так, має. Пояснимо чому.

Щорічну основну відпустку надають працівникам за відпрацьований робочий рік. Але це не означає, що піти в неї працівник може тільки після того, як закінчиться робочий рік, за який надають таку відпустку. За загальним правилом у перший рік роботи право на щорічну відпустку повної тривалості виникає в працівника після закінчення шести місяців безперервної роботи. Виняток — особи, перелічені в частині 7 статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Їм гарантовано право на відпустку повної тривалості незалежно від стажу роботи в цій установі. Серед них, зокрема, працівники віком до вісімнадцяти років і працівники з інвалідністю, чоловіки, дружини яких перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами тощо.

Щорічну відпустку на прохання працівника можна поділити на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина — не менше 14 календарних днів (ст. 12 Закону про відпустки). Якщо працівник виявить бажання поділити щорічну відпустку на частини, матеріальну допомогу на оздоровлення можна виплатити йому один раз і надати до будь-якої з частин щорічної основної відпустки.

Отже, якщо керівник установи надає працівнику щорічну відпустку до закінчення шестимісячного строку безперервної роботи, він має право також і виплатити допомогу на оздоровлення за його заявою.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
65266

Доплати бюджетникам у 2025 році: види, порядок нарахування, приклади

Посадові оклади в бюджетних установах у 2025 році залишаються невисокими. Однак зарплату працівників можна збільшити за рахунок доплат, надбавок і премій. У матеріалі зібрано актуальну інформацію про стимулюючі та обов’язкові доплати, їхній розмір, порядок нарахування та приклади оформлення
53818

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86977

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
102463

Як нараховують зарплату викладачам ЗВО у 2025 році: сітка, надбавки, погодинна оплата

Як викладачі закладів вищої освіти отримують зарплату у 2025 році? У статті ви знайдете оновлену тарифну сітку, інформацію про доплати, надбавки, погодинну оплату праці, а також приклади розрахунку заробітної плати для різних посад
308354