Визначаємо розрахунковий період для відпускних

280

Запитання

Керівник установи наказом від 27.07.2020 надав працівнику щорічну відпустку на 24 календарних дні з 03.08.2020. Чи залежить розрахунковий період для відпускних від дати наказу керівника установи?

Відповідь

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Ні, не залежить. Пояснимо чому.

Середню заробітну плату для оплати часу відпусток або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадять на основі виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю коли працівнику надають відпустку або виплачують компенсацію за невикористані відпустки (абз. 1 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100).

Працівникові, який пропрацював в установі, організації менше року, середню заробітну плату обчислюють на основі виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після того, як його оформили на роботу, до першого числа місяця, у якому надають відпустку або виплачують компенсацію за невикористану відпустку.

Отже, розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати за час відпусток залежить не від місяця, коли керівник установи видав наказ, а від того, у якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надають відпустку.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263142

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71979

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132236

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15576