Визначаємо розрахунковий період для відпускних

602

Запитання

Керівник установи наказом від 27.07.2020 надав працівнику щорічну відпустку на 24 календарних дні з 03.08.2020. Чи залежить розрахунковий період для відпускних від дати наказу керівника установи?

Відповідь

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Ні, не залежить. Пояснимо чому.

Середню заробітну плату для оплати часу відпусток або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадять на основі виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю коли працівнику надають відпустку або виплачують компенсацію за невикористані відпустки (абз. 1 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100).

Працівникові, який пропрацював в установі, організації менше року, середню заробітну плату обчислюють на основі виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після того, як його оформили на роботу, до першого числа місяця, у якому надають відпустку або виплачують компенсацію за невикористану відпустку.

Отже, розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати за час відпусток залежить не від місяця, коли керівник установи видав наказ, а від того, у якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надають відпустку.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
216523

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
404137

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
251166

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
168536