Скільки декларацій подавати претенденту на посаду в ОМС за конкурсом

733

Запитання

Чи повинен переможець конкурсу на посаду в ОМС перед призначенням подавати ще одну декларацію за минулий рік?

Відповідь

Якщо конкурс і призначення на посаду — в одному календарному році, досить однієї декларації. Кандидат подає її до того, як подасть документи на участь у конкурсі.

Види декларації особи, уповноваженої виконувати функції держави або місцевого самоврядування (далі — декларація), визначає стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700).

Особа, яка претендує на посаду, зокрема, в ОМС, до призначення або обрання на відповідну посаду, подає в установленому Законом № 1700 порядку декларацію за минулий рік (ч. 3 ст. 45 Закону № 1700).

Конкурс на службу в ОМС провадять у порядку, визначеному законодавством України про державну службу (ч. 2 ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III; далі — Закон № 2493).

Приймаєте особу на службу в ОМС відповідно до Закону № 2493 — керуйтеся Порядком проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженим постановою КМУ від 15.02.2002 № 169 (далі — Порядок № 169).

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають декларацію у порядку, визначеному Законом № 1700 (п. 13 Порядку № 169).

НАЗК рішенням від 10.06.2016 № 3 затвердило форму декларації, в якій визначило чотири її типи:

  • щорічна;
  • перед звільненням;
  • після звільнення;
  • кандидата на посаду.

Не відрізняється і порядок заповнення декларації особою, що бере участь у конкурсі, та переможцем конкурсу перед призначенням.

Тому якщо конкурс і призначення на посаду — в одному календарному році, суб’єкт декларування подає одну декларацію до того, як подасть документи на участь у конкурсі. Аналогічна позиція — у НАДС (лист від 26.10.2017 № 40-р/з).

НАЗК виклало позицію про заходи фінансового контролю у роз’ясненнях «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» від 13.02.2020 № 1: якщо кандидат на посаду подав декларацію, що охоплювала попередній звітний рік, наприклад у січні 2020 року, а його призначили на посаду до 1 квітня 2020 року, то особа має обов’язок подати щорічну декларацію за 2019 рік.

Такий висновок НАЗК зробило наймовірніше тому, що в період з 1 січня по 31 березня суб’єкт декларування зобов’язаний подати інший тип декларації — щорічну декларацію. Тож на майбутнє, якщо призначаєте особу до 1 квітня, нагадайте їй про обов’язок подати після призначення щорічну декларацію за минулий рік.

Якщо особа подала декларацію за 2019 рік після 01.04.2020, то перед призначенням на посаду ще одну декларацію подавати не потрібно.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58860

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128546

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
7993

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86614

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138070