Скільки декларацій подавати претенденту на посаду в ОМС за конкурсом

590

Запитання

Чи повинен переможець конкурсу на посаду в ОМС перед призначенням подавати ще одну декларацію за минулий рік?

Відповідь

Якщо конкурс і призначення на посаду — в одному календарному році, досить однієї декларації. Кандидат подає її до того, як подасть документи на участь у конкурсі.

Види декларації особи, уповноваженої виконувати функції держави або місцевого самоврядування (далі — декларація), визначає стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700).

Особа, яка претендує на посаду, зокрема, в ОМС, до призначення або обрання на відповідну посаду, подає в установленому Законом № 1700 порядку декларацію за минулий рік (ч. 3 ст. 45 Закону № 1700).

Конкурс на службу в ОМС провадять у порядку, визначеному законодавством України про державну службу (ч. 2 ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III; далі — Закон № 2493).

Приймаєте особу на службу в ОМС відповідно до Закону № 2493 — керуйтеся Порядком проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженим постановою КМУ від 15.02.2002 № 169 (далі — Порядок № 169).

Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають декларацію у порядку, визначеному Законом № 1700 (п. 13 Порядку № 169).

НАЗК рішенням від 10.06.2016 № 3 затвердило форму декларації, в якій визначило чотири її типи:

  • щорічна;
  • перед звільненням;
  • після звільнення;
  • кандидата на посаду.

Не відрізняється і порядок заповнення декларації особою, що бере участь у конкурсі, та переможцем конкурсу перед призначенням.

Тому якщо конкурс і призначення на посаду — в одному календарному році, суб’єкт декларування подає одну декларацію до того, як подасть документи на участь у конкурсі. Аналогічна позиція — у НАДС (лист від 26.10.2017 № 40-р/з).

НАЗК виклало позицію про заходи фінансового контролю у роз’ясненнях «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» від 13.02.2020 № 1: якщо кандидат на посаду подав декларацію, що охоплювала попередній звітний рік, наприклад у січні 2020 року, а його призначили на посаду до 1 квітня 2020 року, то особа має обов’язок подати щорічну декларацію за 2019 рік.

Такий висновок НАЗК зробило наймовірніше тому, що в період з 1 січня по 31 березня суб’єкт декларування зобов’язаний подати інший тип декларації — щорічну декларацію. Тож на майбутнє, якщо призначаєте особу до 1 квітня, нагадайте їй про обов’язок подати після призначення щорічну декларацію за минулий рік.

Якщо особа подала декларацію за 2019 рік після 01.04.2020, то перед призначенням на посаду ще одну декларацію подавати не потрібно.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. У статті - готові зразки наказів про відрядження або про його припинення.
167146

Щорічні додаткові відпустки 2025

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одним з різновидом таких відпусток є щорічні додаткові відпустки, наприклад за вислугу років. Які правила їхнього надання, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток – у цьому огляді
49020

Порядок відкликання з відпустки

Про відкликання з відпустки у військовий час поговоримо у статті. З’ясуємо, коли допускається відкликання працівника з щорічної відпустки, який порядок відкликання з відпустки та які документи необхідні для цього процесу.
62267

Колективний договір: як укласти без помилок

Коли доцільно укладати колективний договір? На що звертають увагу ревізори, коли перевіряють його? Яких помилок найчастіше припускаються установи, коли укладають колективні договори? На ці та інші гострі запитання отримаєте відповіді у статті
31411