Як табелювати «перехідні» відпустки

350

Запитання

Відпустка працівника — «перехідна»: починається в одному календарному місяці, а закінчується в наступному. Як правильно облікувати її в табелі?

Відповідь

Обліковуйте дні та години відсутності працівника окремо за кожен календарний місяць.

Роботодавець обліковує робочий час за кожен робочий день/зміну в табелі обліку використання робочого часу (далі — табель). Табель відкривають щомісяця.

Проставляйте відмітки в табелі про причини неявок через відпустку тільки на підставі наказу про надання відпусток.

Тривалість відпусток розраховують у календарних днях (ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). Тому всі календарні дні перебування працівника у відпустках позначайте кодами, які відповідають певному виду відпусток: В, Д, Ч, ТВ, Н, НБ, ДО, ВП, ДД, НА.

Кількість годин, не відпрацьованих через відпустку, проставляйте лише у дні, які є робочими за графіком роботи працівника. Кількість годин у такі дні має дорівнювати кількості годин, що були б робочими за графіком роботи.

Кількість таких невідпрацьованих днів і годин відбивайте у другій половині табеля у графі «Не відпрацьовано, з причин за місяць» (коди 8—10, 11—15, 17, 22, 18). Далі включайте до суми дні й години, що зазначаєте у графі «Всього неявок».

Якщо йдеться про оплачувану відпустку — щорічну, соціальну тощо, бухгалтер нарахує працівникові зарплату за весь час відпустки на підставі наказу про відпустку, а інформацію в табелі використає, коли складатиме статистичну звітність.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
150907

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14212