Як табелювати «перехідні» відпустки

572

Запитання

Відпустка працівника — «перехідна»: починається в одному календарному місяці, а закінчується в наступному. Як правильно облікувати її в табелі?

Відповідь

Обліковуйте дні та години відсутності працівника окремо за кожен календарний місяць.

Роботодавець обліковує робочий час за кожен робочий день/зміну в табелі обліку використання робочого часу (далі — табель). Табель відкривають щомісяця.

Проставляйте відмітки в табелі про причини неявок через відпустку тільки на підставі наказу про надання відпусток.

Тривалість відпусток розраховують у календарних днях (ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). Тому всі календарні дні перебування працівника у відпустках позначайте кодами, які відповідають певному виду відпусток: В, Д, Ч, ТВ, Н, НБ, ДО, ВП, ДД, НА.

Кількість годин, не відпрацьованих через відпустку, проставляйте лише у дні, які є робочими за графіком роботи працівника. Кількість годин у такі дні має дорівнювати кількості годин, що були б робочими за графіком роботи.

Кількість таких невідпрацьованих днів і годин відбивайте у другій половині табеля у графі «Не відпрацьовано, з причин за місяць» (коди 8—10, 11—15, 17, 22, 18). Далі включайте до суми дні й години, що зазначаєте у графі «Всього неявок».

Якщо йдеться про оплачувану відпустку — щорічну, соціальну тощо, бухгалтер нарахує працівникові зарплату за весь час відпустки на підставі наказу про відпустку, а інформацію в табелі використає, коли складатиме статистичну звітність.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14165

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9839

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978