Змінився графік курсової підготовки педагога: чи можна відкликати з відпустки

359

Запитання

Через карантин змінився графік курсової підготовки педагога. Як бути, якщо педагог у відпустці, а за наказом він має бути на курсах? Чи можна скасувати наказ, відкликати працівника з відпустки, перенести чи продовжити її, як у випадку з тимчасовою непрацездатністю?

Відповідь

Якщо працівник пішов у відпустку через карантин і, як належить, за три дні до її початку отримав відпускні, то скасувати наказ про відпустку уже не можна.

Скасувати наказ про відпустку можна лише тоді, якщо його видали неправомірно та/або з порушеннями трудового законодавства. Наприклад, через помилку відділу кадрів, порушення графіка відпусток тощо, чого у наведеній ситуації немає. Тому за такої ситуації можна лише або перенести відпустку на інший період, або продовжити її відповідно до статті 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

У нашій ситуації відпустку можна перенести або продовжити. Рішення про перенесення або продовження відпустки має прийняти працівник. Відкликати працівника з відпустки на підставі частини 3 статті 12 Закону про відпустки також не можна. Це можливо за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна з додержання вимог частини 1 статті 12 Закону про відпустки.

Щоб перенести відпустку на інший період або продовжити її, працівник має надати бухгалтерії закладу освіти довідку про те, що він перебуває на курсах з конкретно визначеними датами тривалості курсів.

Якщо відпустку працівнику продовжать, суму відпускних бухгалтеру перераховувати не потрібно — адже після закінчення курсової підготовки працівник догуляє невикористані дні відпустки. Ці дні додатково не оплачуйте, оскільки вони вже оплачені перед виходом працівника у відпустку.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14181

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12981