Змінився графік курсової підготовки педагога: чи можна відкликати з відпустки

233

Запитання

Через карантин змінився графік курсової підготовки педагога. Як бути, якщо педагог у відпустці, а за наказом він має бути на курсах? Чи можна скасувати наказ, відкликати працівника з відпустки, перенести чи продовжити її, як у випадку з тимчасовою непрацездатністю?

Відповідь

Якщо працівник пішов у відпустку через карантин і, як належить, за три дні до її початку отримав відпускні, то скасувати наказ про відпустку уже не можна.

Скасувати наказ про відпустку можна лише тоді, якщо його видали неправомірно та/або з порушеннями трудового законодавства. Наприклад, через помилку відділу кадрів, порушення графіка відпусток тощо, чого у наведеній ситуації немає. Тому за такої ситуації можна лише або перенести відпустку на інший період, або продовжити її відповідно до статті 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

У нашій ситуації відпустку можна перенести або продовжити. Рішення про перенесення або продовження відпустки має прийняти працівник. Відкликати працівника з відпустки на підставі частини 3 статті 12 Закону про відпустки також не можна. Це можливо за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна з додержання вимог частини 1 статті 12 Закону про відпустки.

Щоб перенести відпустку на інший період або продовжити її, працівник має надати бухгалтерії закладу освіти довідку про те, що він перебуває на курсах з конкретно визначеними датами тривалості курсів.

Якщо відпустку працівнику продовжать, суму відпускних бухгалтеру перераховувати не потрібно — адже після закінчення курсової підготовки працівник догуляє невикористані дні відпустки. Ці дні додатково не оплачуйте, оскільки вони вже оплачені перед виходом працівника у відпустку.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86655

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10159