Ненормований робочий день: як табелювати

1392

Запитання

В установі деякі працівники працюють в режимі ненормованого робочого дня. Як правильно їх табелювати?

Відповідь

Ненормований робочий день — це особливий режим роботи, який встановлюють для певної категорії працівників, якщо немає можливості нормувати їх робочий час. У табелі обліку використання робочого часу таким працівникам потрібно проставляти відмітку «8» або «Р». Тoбто зазначати нe фактично відпрацьований час, a нормативний.

Ненормований робочий день: як табелювати
Працівники, які працюють у режимі ненормованого робочого дня, виконують роботу понад нормальну тривалість робочого часу. Таку роботу не вважають надурочною.

Установа самостійно в колективному договорі має визначити перелік професій і посад, до яких можна застосовувати ненормований робочий день, а отже й встановлювати тривалість щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день за кожним видом робіт, професій, посад. Утім потрібно врахувати періодичність виконання робіт понад встановлену тривалість робочого часу, коло обов’язків і обсяг виконаних робіт.

Ненормований робочий день: як табелювати
Ірина Житковаголовний редактор Експертус Кадри
Баланс робочого часу — 2020 стане у пригоді, щоб правильно скласти графіки роботи на наступний рік та спланувати фонд заробітної плати. Дізнайтеся про можливе перенесення робочих днів у 2020 році та скачайте Баланс робочого часу на 2020 рік.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14143

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9830

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12969