Ненормований робочий день: як табелювати

908

Запитання

В установі деякі працівники працюють в режимі ненормованого робочого дня. Як правильно їх табелювати?

Відповідь

Ненормований робочий день — це особливий режим роботи, який встановлюють для певної категорії працівників, якщо немає можливості нормувати їх робочий час. У табелі обліку використання робочого часу таким працівникам потрібно проставляти відмітку «8» або «Р». Тoбто зазначати нe фактично відпрацьований час, a нормативний.

Ненормований робочий день: як табелювати
Працівники, які працюють у режимі ненормованого робочого дня, виконують роботу понад нормальну тривалість робочого часу. Таку роботу не вважають надурочною.

Установа самостійно в колективному договорі має визначити перелік професій і посад, до яких можна застосовувати ненормований робочий день, а отже й встановлювати тривалість щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день за кожним видом робіт, професій, посад. Утім потрібно врахувати періодичність виконання робіт понад встановлену тривалість робочого часу, коло обов’язків і обсяг виконаних робіт.

Ненормований робочий день: як табелювати
Ірина Житковаголовний редактор Експертус Кадри
Баланс робочого часу — 2020 стане у пригоді, щоб правильно скласти графіки роботи на наступний рік та спланувати фонд заробітної плати. Дізнайтеся про можливе перенесення робочих днів у 2020 році та скачайте Баланс робочого часу на 2020 рік.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14181

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60480