Чи можливо оголосити спрощену закупівлю, що була скасована через відсутність заявників

690

Запитання

У січні 2020 року 2 рази оголошувалась спрощена закупівля по коду 791200001 на виплату авторської винагороди роялті. Два рази спрощена закупівля була скасована через відсутність заявників. Чи можливо ще раз оголосити спрощену закупівлю по цьому коду? Чи не буде вважатися, що ми вкупі перевищили суму 200 000 та повинні тепер проводити відкриті торги?

Відповідь

Коли можна не проводити спрощених закупівель та як це обґрунтувати

Замовник планує закупівлі на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану (ст. 4 Закону № 922).

Тобто якщо у замовника залишилася потреба не задоволеною, він може внести інформацію про закупівлю такої потреби до річного плану закупівель і оголосити таку закупівлю. Закон жодних заборон тут не містить.

Предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції.

Тобто коли законодавець забороняє ділити предмет закупівлі на частини, то має на увазі поділ з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель. А наш замовник просто для задоволення власної потреби втретє оголошує закупівлю одного і того ж предмета закупівлі.

Вартість непроведених закупівель не сумується, щоб проаналізувати, чи не уникнув замовник проведення торгів.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3555

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34668

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5594

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29039