Чи можна встановити неповний робочий день особі з інвалідністю
Запитання
На підприємстві працює особа з інвалідністю ІІ групи. Вона виявила бажання працювати неповний робочий день. Як правильно це оформити?
Відповідь
СКАЧАТИ норми тривалості робочого часу на 2020 рік (ІІ півріччя)
У випадках, передбачених законодавством, підприємство зобов’язане на прохання особи з інвалідністю встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень і створити пільгові умови праці (ст. 172 Кодексу законів про працю України; КЗпП).
Підприємства, які використовують працю осіб з інвалідністю, зобов’язані створювати для них умови праці зважаючи на рекомендації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, що відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників
(ч. 1 ст. 12 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).
Тож за рекомендацією МСЕК і на прохання працівника-інваліда керівник має встановити йому неповний робочий день (неповний робочий тиждень). Для цього працівник подає керівникові підприємства заяву про встановлення неповного робочого часу, а керівник видає відповідний наказ.
Коли встановлюєте неповний робочий час, зменшуйте:
- тривалість щоденної роботи;
- кількість робочих днів протягом тижня;
- кількість робочих годин за день і кількість робочих днів протягом тижня.
Тобто встановіть працівникові-інваліду робочий час такої тривалості, про яку він просить.
Зверніть увагу! Оплату праці за умови неповного робочого часу проводять пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку (ст. 56 КЗпП). Робота на умовах неповного робочого часу не зумовлює жодних обмежень обсягу трудових прав працівників.
Ми стараємося допомогти усім бухгалтерам у цей нестабільний час, тому надаємо знижку до 40% на передплату журналу. "Головбух: Бюджет" — це ваш друг та порадник у вирішенні робочих питань.