Як розрахувати тривалість відпустки неповнолітньому працівнику

390

Запитання

В установі працює неповнолітній працівник. Як розрахувати тривалість відпустки такому працівнику на рік, коли йому виповнюється 18 років?

Відповідь

Відпускні: як виплатити та не помилитися з періодом карантину

Неповнолітнім працівникам законодавство передбачає збільшену тривалість щорічної основної відпустки. Особи віком до 18 років мають право на щорічну основну відпустку тривалістю 31 календарний день у зручний для них час (ч. 2 ст. 75 КЗпП).

Зауважимо, що ця категорія працівників має право на щорічну відпустку тривалістю 31 календарний день за період роботи по день, коли працівнику виповниться 18 років.

Якщо надаєте неповнолітньому працівнику відпустку на рік, коли йому виповнюється 18 років, тривалість її визначайте залежно від відпрацьованого ним часу: за рік, коли він був неповнолітнім, з розрахунку 31 календарний день за робочий рік, а після того як він досягне повноліття — залежно від тривалості відпустки, встановленої для працівників відповідної професії.

Працівникам віком до 18 років щорічну відпустку надавайте за їхньою заявою:

  • у зручний для них час;
  • повної тривалості в перший рік роботи до настання шестимісячного строку безперервної роботи в цій установі.

Розраховуйте суму відпускних відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100.

Як розрахувати тривалість відпустки неповнолітньому працівнику
ІРИНА ЖИТКОВА,головний редактор Експертус Кадри
Тримайте напохваті розрахунок норм тривалості робочого часу на 2021 рік.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151262

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14356