Службове відрядження на власному автомобілі: чи відшкодовувати витрати

721

Запитання

Працівник поїхав у службове відрядження на власному автомобілі. Чи можна відшкодувати працівнику витрати на експлуатацію цього автомобіля у відрядженні?

Відповідь

ЄТС змінено! Посадові оклади для працівників бюджетних установ

Ні, не можна. Пояснимо чому.

Поїздка працівника за розпорядженням керівника бюджетної установи на певний строк до іншого населеного пункту, аби виконати службове доручення поза місцем його постійної роботи є службовим відрядженням (п. 1 розд. I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59).

Якщо з власником автомобіля, якого направили у службове відрядження, не уклали договір оренди цього автомобіля, то відшкодовувати йому витрати на паливно-мастильні матеріали не можна. Такі витрати до складу витрат на відрядження бухгалтер не має права включати і відшкодовувати за рахунок бюджетних коштів.

А коли з власником автомобіля керівник установи укладе договір оренди, тоді автомобіль установа використовуватиме як службовий. Витрати на паливно-мастильні матеріали орендованого автомобіля бухгалтер має відшкодувати відповідно до Норм витрат палива та мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Мінтранспорту від 10.02.1998 № 43.

Інші витрати, пов’язані з технічним обслуговуванням, стоянкою та паркуванням службового автомобіля у відрядженні відшкодовуйте відповідно до Інструкції № 59.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86349

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9667