Установа переуклала з орендодавцем договір оренди приміщення: що з формою 20-ОПП

631

Запитання

Бюджетна установа орендує приміщення з 2011 року. Форму 20-ОПП з ознакою «1 — первинне надання інформації про об’єкти оподаткування» щодо такого приміщення установа подала ще в 2011 році. Наразі строк договору оренди сплив, і установа уклала новий договір оренди приміщення з тим самим орендодавцем строком на 2 роки. Чи потрібно повідомляти податківців за формою 20-ОПП про новий договір оренди, якщо ані адреса приміщення, ані орендодавець не змінилися?

Відповідь

Бухгалтерські калькулятори - онлайн розрахунок

Ні, повідомляти не потрібно, і от чому.

Порядок обліку об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням (далі — Об’єкти) визначає розділ VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).

ПК та Порядок № 1588 зобов’язують установи та організації інформувати протягом 10 робочих днів орган ДПС за основним місцем обліку у формі № 20-ОПП про реєстрацію, створення чи відкриття, оренду чи суборенду, закриття чи вибуття:

  • відокремлених підрозділів;
  • об’єктів рухомого і нерухомого майна (майнових об’єктів);
  • об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних із оподаткуванням, або через який установа веде діяльність (усе перелічене далі — Об’єкт).

Також форму 20-ОПП потрібно подавати, якщо відбулася зміна відомостей про Об’єкт, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану. У такому разі платник податку має надати до органу ДПС за основним місцем обліку форму № 20-ОПП:

  • з оновленою інформацією про Об’єкт, щодо якого відбулися зміни;
  • у такому ж порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті Об’єкта;
  • з кодом ознаки надання інформації— «3 — зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

Зверніть увагу, що форма № 20-ОПП не містить графи, де можна вказати реквізити, зокрема, договору оренди Об’єкта. Важливою для заповнення форми № 20-ОПП є лише інформація про тип, найменування, місцезнаходження, стан і вид права на Об’єкт.

Тож позаяк у нашій ситуації місцезнаходження і стан Об’єкта — орендованого приміщення у зв’язку з переукладенням договору оренди не змінилися, форму № 20-ОПП до органу ДПС подавати не потрібно.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік продуктів харчування в бюджетних установах 2024

Бухгалтер бюджетної установи має налагодити облік продуктів харчування. Допоможемо оприбуткувати, визнати та оцінити продукти харчування, розподілити транспортно-заготівельні витрати та обрати метод оцінки вибуття. А також розповімо, як відшкодувати нестачі й втрати за їх наявності.
39582

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
13864

Облік спецодягу

Забезпечити працівників спецодягом – це обов’язок, який покладається на роботодавця. Належним чином відобразити його надходження, використання та списання у бухгалтерському обліку – це обов’язок, який покладається на бухгалтера. Тема сьогоднішньої консультації – облік спецодягу у бюджетних установах.
17041

Утримання із заробітної плати – проводки

Нарахування заробітної плати в бюджетних установах включає проводки для відображення цих операцій в бухгалтерському обліку. Тож розповімо про проводки детальніше.
46542

Як вести облік земельних ділянок

Облік земельних ділянок в бюджетних установах — у складі основних засобів чи як нематеріальні активи? Проведення у консультації.
32180