Відпустка на вихідні: чи можна надати

7237

Запитання

Працівник установи не був у щорічній відпустці вже кілька років і має намір використовувати її частинами у вихідні дні. Чи має право керівник установи за заявою працівника надавати йому відпустку частинами лише на суботу та неділю?

Відповідь

Відпускні: як виплатити та не помилитися з періодом карантину

Так, має, але цього робити не бажано. Пояснимо чому.

Умови, тривалість і порядок, за яким керівник установи має надавати працівникам відпустки, визначають КЗпП та Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Щорічна відпустка є одним з важливих видів часу відпочинку працівників, протягом якого вони не виконують своїх обов’язків за трудовим договором. Період відпустки працівник може використовувати на свій розсуд. Він лише повинен так все розрахувати, щоб після відпустки продовжити виконувати роботу відповідно до трудового договору.

Законодавство не містить прямої заборони надавати відпустку працівникам лише у вихідні дні. До того ж законодавство встановлює право працівника поділити щорічну відпустку — на прохання працівника щорічну відпустку можна поділити на частини будь-якої тривалості. Утім за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше ніж 14 календарних днів. Невикористану частину щорічної відпустки надайте працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після того, як закінчиться робочий рік, за який надаєте відпустку.

Коли надаватимете працівнику частину відпустки, врахуйте, що за дні відпустки, які припадають лише на вихідні дні, все одно доведеться виплачувати відпускні. А під час перевірки неодмінно постане запитання: чому ви надали відпустку працівнику у вихідні, хоча вони й так були днями відпочинку? Найімовірніше, перевіряльники розцінять таку відпустку як завуальований спосіб заміни відпустки грошовою компенсацією.

Нагадаємо, що грошову компенсацію за невикористані дні щорічних відпусток виплачують, лише якщо працівник звільняється. Або ж лише за ті дні відпустки, що перевищують мінімальну тривалість, встановлену статтею 24 Закону про відпустки (24 дні). Тому, щоб не створювати проблем під час перевірки, все ж таки краще не надавати працівникові відпустку на вихідні дні, особливо коли у вашій установі це непоодинокий випадок.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398