Працівник придбав товар для організації: закупівля чи відшкодування

618

Запитання

Бухгалтер відшкодував працівнику за авансовим звітом кошти за придбаний товар. Договір про закупівлю не укладали, товар отримали за товарним чеком. Чи потрібно вносити інформацію до плану закупівлі й оприлюднювати звіт?

Відповідь

Бухгалтерські калькулятори - онлайн розрахунок

Цю ситуацію слід проаналізувати загалом. Адже можливі дві відповіді.

Перша. Працівник вирушив у відрядження на автомобілі, який організація заправила на скільки потрібно. Однак пального не вистачило. Тому працівник докупив його, а коли повернувся, відзвітував про придбане. А організація йому компенсувала витрати.

Публічною закупівлею вважають придбання замовником товарів, робіт, послуг у порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). У цьому випадку організація нічого не придбала. Оскільки ж мова не про закупівлю, а лише про відшкодування, то й відображати в електронній системі закупівель (ЕСЗ) таку інформацію не потрібно.

Друга. Працівник отримав в організації кошти на руки і придбав потрібний товар. Тобто організація точно знає, що треба купити певний товар, і видає для його придбання готівку.

У такому випадку — це закупівля. А будь-яку закупівлю регулює Закон № 922, і інформацію про це на суму від однієї копійки слід відобразити в ЕСЗ — запланувати й прозвітувати.

Тобто передусім маємо розуміти, у зв’язку з чим організація видає кошти, щоб працівник щось купив. Якщо це факт, який відбувся, — працівник в певних обставинах мусив це зробити, то організація мусить такі витрати відшкодувати. Тобто говоримо про відшкодування.

Якщо ж відбувається закупівля потрібного для організації товару, тоді до замовника можуть бути запитання, чому це відбувається в такий спосіб.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
26980

Облік запасів: субрахунки, документація, проведення

Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
108602

Примітки до фінансової звітності – Форма № 5-дс: заповнюємо з експертом

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
64010

Бланки річної фінансової звітності

Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
22576

Меморіальний ордер № 5: як заповити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
65536