Працівник придбав товар для організації: закупівля чи відшкодування

374

Запитання

Бухгалтер відшкодував працівнику за авансовим звітом кошти за придбаний товар. Договір про закупівлю не укладали, товар отримали за товарним чеком. Чи потрібно вносити інформацію до плану закупівлі й оприлюднювати звіт?

Відповідь

Бухгалтерські калькулятори - онлайн розрахунок

Цю ситуацію слід проаналізувати загалом. Адже можливі дві відповіді.

Перша. Працівник вирушив у відрядження на автомобілі, який організація заправила на скільки потрібно. Однак пального не вистачило. Тому працівник докупив його, а коли повернувся, відзвітував про придбане. А організація йому компенсувала витрати.

Публічною закупівлею вважають придбання замовником товарів, робіт, послуг у порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). У цьому випадку організація нічого не придбала. Оскільки ж мова не про закупівлю, а лише про відшкодування, то й відображати в електронній системі закупівель (ЕСЗ) таку інформацію не потрібно.

Друга. Працівник отримав в організації кошти на руки і придбав потрібний товар. Тобто організація точно знає, що треба купити певний товар, і видає для його придбання готівку.

У такому випадку — це закупівля. А будь-яку закупівлю регулює Закон № 922, і інформацію про це на суму від однієї копійки слід відобразити в ЕСЗ — запланувати й прозвітувати.

Тобто передусім маємо розуміти, у зв’язку з чим організація видає кошти, щоб працівник щось купив. Якщо це факт, який відбувся, — працівник в певних обставинах мусив це зробити, то організація мусить такі витрати відшкодувати. Тобто говоримо про відшкодування.

Якщо ж відбувається закупівля потрібного для організації товару, тоді до замовника можуть бути запитання, чому це відбувається в такий спосіб.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Списання кредиторської заборгованості бюджетних установ

Кредиторська заборгованість – не завжди показник прогалин у діяльності установи. Інколи складається так, що віддавати борг просто нікому й він продовжує «висіти» на балансі. Як правильно провести списання кредиторської заборгованості? Відповідаємо.
13341

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
277941

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24640