Компенсація ЄСВ роботодавцям у зв’язку із створенням нового робочого місця

703

Запитання

Чи передбачено компенсацію роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою ЄВ у зв’язку із створенням нового робочого місця?

Відповідь

УВАГА! Нові показники для нарахування ЄСВ

Компенсацію роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) у зв’язку із створенням нового робочого місця, передбачено постановою КМУ від 13 березня 2013 року № 153 «Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Порядок № 153).

Дія Порядку № 153 поширюється на роботодавців, які:

  • створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;
  • протягом 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати (п. 2 Порядку № 153).

Якщо роботодавець забезпечив дотримання вимог, передбачених п. 2 Порядку № 153, він отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50 відсотків суми нарахованого ЄВ протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати у місяці сплати ЄВ за особу, працевлаштовану на нове робоче місце.

У разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду оплати праці роботодавець втрачає право на компенсацію.

ЗІР, категорія 201.10

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий збір 2025

У 2024 році військовий збір збільшили вперше з часу його появи. Про ставки військового збору в 2025 році, об’єкт оподаткування, правила сплати та декларування у бюджетників — розповідає експерт у статті.
147583

ПДФО у 2025 році: ставка, сплата і розрахунок

Податок на доходи фізичних осіб — загальнодержавним податком, який наповнює державний та місцеві бюджети. Відсоток ПДФО впливає на величну отримуваного доходу працівників. У статті підкажемо, яка ставка ПДФО застосовується у 2025 році, за якими правилами його утримувати із зарплати та інших виплат.
47789