Відпустка без збереження зарплати: чи компенсувати
Запитання
Працівник установи більше року перебуває у відпустці без збереження заробітної плати на період проведення антитерористичної операції. Чи має право керівник установи зарахувати йому цей період до стажу, що дає право на щорічну відпустку? Якщо так, то чи компенсувати таку відпустку при звільненні?
Відповідь
Так, має. І компенсувати її потрібно. Пояснимо чому.
Працівник має право на відпустку без збереження заробітної плати на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті. При цьому установа зараховує до відпустки час, необхідний, щоб повернутися до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції (п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).
До стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, зараховують час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігали місце роботи (посаду) і не виплачували зарплату за статтями 25 і 26 Закону про відпустки (п. 4 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки). За період відпустки без збереження заробітної плати, яку передбачає пункт 18 статті 25 Закону про відпустки, працівник набуває право на щорічну основну відпустку.
Якщо працівник звільнятиметься з роботи, установа має виплатити йому грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток (ч. 1 ст. 24 Закону про відпустки).