Відпустка без збереження зарплати: чи компенсувати

710

Запитання

Працівник установи більше року перебуває у відпустці без збереження заробітної плати на період проведення антитерористичної операції. Чи має право керівник установи зарахувати йому цей період до стажу, що дає право на щорічну відпустку? Якщо так, то чи компенсувати таку відпустку при звільненні?

Відповідь

Так, має. І компенсувати її потрібно. Пояснимо чому.

Працівник має право на відпустку без збереження заробітної плати на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті. При цьому установа зараховує до відпустки час, необхідний, щоб повернутися до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції (п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

До стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, зараховують час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігали місце роботи (посаду) і не виплачували зарплату за статтями 25 і 26 Закону про відпустки (п. 4 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки). За період відпустки без збереження заробітної плати, яку передбачає пункт 18 статті 25 Закону про відпустки, працівник набуває право на щорічну основну відпустку.

Якщо працівник звільнятиметься з роботи, установа має виплатити йому грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток (ч. 1 ст. 24 Закону про відпустки).

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79877

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
46448