Грошова компенсація за невикористану соціальну відпустку

1464

Запитання

В установі працює жінка, яка виховує дитину-інваліда. З 1997 по 2001 рік вона не використала додаткову оплачувану відпустку. Чи має працівниця право на грошову компенсацію за цю відпустку в разі звільнення з роботи у грудні 2017 року?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

Працівниця при звільненні матиме право на грошову компенсацію за невикористані з 1997 по 2001 роки дні соціальної відпустки (25 календарних днів).

Якщо залишилися невикористані дні відпустки

Законодавство не передбачає строку давності, після якого працівник, який має дітей, втрачає право на додаткову соціальну відпустку. Тому, якщо працівник з якихось причин не скористався цим правом і не використав таку відпустку за минулий рік або за кілька попередніх років, то він має право використати її.

Розмір мінімальної зарплати 2018

Якщо ж працівник звільняється, установа має виплатити йому грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ч. 1 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Утримуємо зайво нараховані і виплачені відпускні

Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі (ст. 58 Конституції України). Тому тривалість невикористаних у минулі роки соціальних додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, визначайте за нормами законодавства, які були чинними на той час.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86354

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9691