Утримуємо зайво нараховані і виплачені відпускні

2696

Запитання

Працівник установи влітку взяв щорічну основну відпустку повної тривалості, у т. ч. вісім днів за невідпрацьований період. Наразі він звільняється. Тож бухгалтер за наказом керівника має утримати зайво нараховані відпускні. Чи повинен він для цього знову визначати розрахунковий період та обчислювати середньоденний заробіток?

Відповідь

Законодавчі норми дають можливість бухгалтерові утримати зайво нараховані відпускні із заробітку працівників лише у чітко встановлених випадках — за переліком, наведеним у статті 127 КЗпП.

У цьому переліку є і звільнення працівника до закінчення того робочого року, за який він уже одержав відпустку.

Аби покрити заборгованість працівника, установа із його заробітку має відрахувати кошти, які той отримав за невідпрацьовані дні. Підставою для цього стане наказ (розпорядження) керівника установи (ст. 22 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Тож коли працівник звільняється до закінчення робочого року, за який він уже отримав відпустку повної тривалості, бухгалтер має відрахувати кошти. А саме — утримати середню заробітну плату, нараховану раніше за дні відпустки, які працівник уже використав і які надавали за невідпрацьовану частину робочого року.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
345705

Розрахунок грошової допомоги при виході у відпустку

Які виплати, надбавки та доплати включати у розрахунок матеріальної допомоги на оздоровлення. Розрахунок грошової допомоги держслужбовцям та іншим бюджетникам при виході у відпустку – тема даної консультації.
22713