Розмір премії державному службовцю — роз’яснює фахівець Мінсоцполітики
Запитання
Державні службовці установи виконують службові обов’язки в межах території, на якій ЗСУ проводять Операцію об’єднаних сил. Який максимальний розмір премії можна нарахувати таким працівникам?
Відповідь
Заробітна плата державного службовця, відповідно до частини 2 статті 50 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон про держслужбу) має такі складові:
- посадовий оклад;
- надбавку за вислугу років;
- надбавку за ранг державного службовця;
- виплату за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця у розмірі 50% посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця;
- виплату за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за вакантною посадою державної служби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою;
- премії (якщо її встановлять).
Частина 3 статті 50 Закону про держслужбу визначає такі види премій: за результатами щорічного оцінювання службової діяльності — місячну або квартальну — відповідно до особистого внеску в загальний результат роботи державного органу.
З 1 січня 2019 року загальний розмір місячних або квартальних премій, які може отримати державний службовець за рік, має бути не більше 30% фонду його посадового окладу за рік. Фонд преміювання державного органу встановлюють у розмірі 20% загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці.
У зв’язку з цим, аби не перевищити граничний розмір премій державного службовця за рік, наприклад, якщо державний службовець звільнився у поточному році, Мінсоцполітики рекомендує встановлювати щомісячну премію у розмірі, що не перевищує 30% посадового окладу та не більше 90% — для квартальної премії.
Крім того, на думку Мінсоцполітики, загальний розмір премій, які може отримати державний службовець за рік, необхідно визначати виходячи з розміру фонду посадових окладів такого службовця за рік за фактично відпрацьований час.
Державним службовцям, які виконують службові обов’язки в межах території, на якій ЗСУ проводять Операцію об’єднаних сил, виплачувати премії у більшому розмірі законодавство не передбачає. Та за наявності економії фонду оплати праці з метою посилення мотивації працівників державних органів до високопрофесійної, результативної та високоякісної роботи, державному службовцю можна встановити додаткові стимулюючі виплати відповідно до Положення про застосування стимулюючих виплат державним службовцям, затвердженого постановою КМУ від 18 січня 2017 № 15.
До додаткових стимулюючих виплат державним службовцям належать надбавки:
- за інтенсивність праці;
- за виконання особливо важливої роботи.
Такі виплати наразі граничний розмір не обмежує.