Розмір премії державному службовцю — роз’яснює фахівець Мінсоцполітики

1516

Запитання

Державні службовці установи виконують службові обов’язки в межах території, на якій ЗСУ проводять Операцію об’єднаних сил. Який максимальний розмір премії можна нарахувати таким працівникам?

Відповідь

Заробітна плата державного службовця, відповідно до частини 2 статті 50 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон про держслужбу) має такі складові:

  • посадовий оклад;
  • надбавку за вислугу років;
  • надбавку за ранг державного службовця;
  • виплату за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця у розмірі 50% посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця;
  • виплату за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за вакантною посадою державної служби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою;
  • премії (якщо її встановлять).

Частина 3 статті 50 Закону про держслужбу визначає такі види премій: за результатами щорічного оцінювання службової діяльності — місячну або квартальну — відповідно до особистого внеску в загальний результат роботи державного органу.

З 1 січня 2019 року загальний розмір місячних або квартальних премій, які може отримати державний службовець за рік, має бути не більше 30% фонду його посадового окладу за рік. Фонд преміювання державного органу встановлюють у розмірі 20% загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці.

У зв’язку з цим, аби не перевищити граничний розмір премій державного службовця за рік, наприклад, якщо державний службовець звільнився у поточному році, Мінсоцполітики рекомендує встановлювати щомісячну премію у розмірі, що не перевищує 30% посадового окладу та не більше 90% — для квартальної премії.

Крім того, на думку Мінсоцполітики, загальний розмір премій, які може отримати державний службовець за рік, необхідно визначати виходячи з розміру фонду посадових окладів такого службовця за рік за фактично відпрацьований час.

Державним службовцям, які виконують службові обов’язки в межах території, на якій ЗСУ проводять Операцію об’єднаних сил, виплачувати премії у більшому розмірі законодавство не передбачає. Та за наявності економії фонду оплати праці з метою посилення мотивації працівників державних органів до високопрофесійної, результативної та високоякісної роботи, державному службовцю можна встановити додаткові стимулюючі виплати відповідно до Положення про застосування стимулюючих виплат державним службовцям, затвердженого постановою КМУ від 18 січня 2017 № 15.

До додаткових стимулюючих виплат державним службовцям належать надбавки:

  • за інтенсивність праці;
  • за виконання особливо важливої роботи.

Такі виплати наразі граничний розмір не обмежує.

ОМС самостійно визначатимуть свої штати і умови оплати праці
ОКСАНА КЛІЖЕВСЬКАдержавний експерт експертної групи з питань оплати праці в бюджетній сфері та грошового забезпечення директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України
Що врахувати, коли нараховуватимете керівним працівникам, службовцям, спеціалістам ОМС індексацію, відпускні та матеріальну допомогу на оздоровлення, — роз’яснив експерт Мінсоцполітики.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Преміювання працівників бюджетних установ 2024

Нарахування премій в бюджетних установах 2024: ➤ зразок положення про преміювання ➤ наказ про преміювання ➤ види премій ➤ критерії преміювання ➤ розмір премії ➤ позбавлення премії
229478

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
224374

Як вести облік витрат із зарплати ОМС

Заробітна плата займає завжди суттєву частку у загальних витратах будь-якої бюджетної установи й органи місцевого самоврядування (ОМС) – не виняток. Як вести облік таких витрат, що до них належать, які правила їх нарахування, виплата авансу та бухгалтерські проведення в ОМС – у даному огляді.
6389

Приклад розрахунку середньої зарплати для нарахування премії

Розрахунок середньої зарплати потрібен при нарахування відпускних, оплати днів відрядження, лікарняних і декретних. Правила розрахунку середньої з Порядку 100 за останні роки змінювалися кілька разів. Якраз у частині премій. В консультації – як рахувати середню для різних виплат, коли є премії, що стосуються розрахункового періоду.
74891

Виплати премій до професійних свят і святкових днів робітникам ОМС

Наближаються свята, і є гарна ідея преміювати всіх працівників органу місцевого самоврядування (ОМС). Постає питання, а чи можна це зробити? Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання – відповідь у консультації.
23457