Чи має право працівник на щорічну основну відпустку, відпрацювавши місяць з дня укладення трудового договору?

648

Запитання

Працівника установи прийнято на роботу за переведенням. На попередньому місці роботи він отримав компенсацію за невикористану відпустку. Чи має право працівник на щорічну основну відпустку, відпрацювавши місяць з дня укладення трудового договору?

Відповідь

Ні, не має. І от чому.

Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи надають працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації (ч. 7 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

►Якщо залишилися невикористані дні відпустки…

Окрім цього, відповідно до пункту 16 частини першої статті 25 Закону про відпустки працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну і додаткову відпустки повністю або частково й одержали за них грошову компенсацію, за їхнім бажанням в обов’язковому порядку надають відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи до настання шестимісячного терміну безперервної роботи.

►Робота в нічний час: нараховуємо оплату правильно

Варто зауважити, що право працівника на щорічну основну і додаткову відпустки повної тривалості в перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи в установі.

►Яку інформацію потрібно пояснювати у примітках до річної фінансової звітності

Отже, якщо працівник отримав компенсацію за невикористану відпустку за попереднім місцем роботи, то він не має права на щорічну основну відпустку на новому місці роботи після місячного терміну. Водночас працівник має право за бажанням піти у відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
709

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3133

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86875