Чи має право працівник на щорічну основну відпустку, відпрацювавши місяць з дня укладення трудового договору?
Запитання
Працівника установи прийнято на роботу за переведенням. На попередньому місці роботи він отримав компенсацію за невикористану відпустку. Чи має право працівник на щорічну основну відпустку, відпрацювавши місяць з дня укладення трудового договору?
Відповідь
Ні, не має. І от чому.
Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи надають працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації (ч. 7 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).
►Якщо залишилися невикористані дні відпустки…
Окрім цього, відповідно до пункту 16 частини першої статті 25 Закону про відпустки працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну і додаткову відпустки повністю або частково й одержали за них грошову компенсацію, за їхнім бажанням в обов’язковому порядку надають відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи до настання шестимісячного терміну безперервної роботи.
►Робота в нічний час: нараховуємо оплату правильно
Варто зауважити, що право працівника на щорічну основну і додаткову відпустки повної тривалості в перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи в установі.
►Яку інформацію потрібно пояснювати у примітках до річної фінансової звітності
Отже, якщо працівник отримав компенсацію за невикористану відпустку за попереднім місцем роботи, то він не має права на щорічну основну відпустку на новому місці роботи після місячного терміну. Водночас працівник має право за бажанням піти у відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів.