Повідомлення про прийняття на роботу подали у день виходу на роботу: чи ризиковано

466

Запитання

Повідомили ДПС про прийняття працівника у перший день його роботи. Чи вважатимуть це порушенням?

Відповідь

На ваші запитання відповідає Олена Коновалова, заступник директора Департаменту з питань праці Держпраці


ТЕСТ для бухгалтера: Як організувати і оплатити роботу у період карантину

Ні, якщо повідомляєте ДПС засобами електронного зв’язку і використовуєте ЕЦП. Працівника можна допустити до роботи одразу після того, як надіслали таке повідомлення.

Так, якщо повідомлення про те, що працівник став до роботи, надсилаєте того самого дня, але пізніше за часом.

Щоб дотримати закону, достатньо повідомити податкову службу до часу початку роботи працівника.

Повідомлення до ДПС про нового працівника є частиною трудового договору.

Якщо не повідомили ДПС про прийняття працівника, не можна допустити його до роботи. Як саме повідомляти, встановлює постанова КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413 (далі — Постанова № 413).

У ній визначено, що роботодавець повідомляє ДПС про нового працівника до початку роботи за укладеним трудовим договором. Наприклад, повідомлення надали о 9:00, а працівник починає працювати о 16:00 того самого дня.

Норми статті 24 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та Постанови № 413 поширюються на всі випадки, коли працівник виконує роботу на умовах трудового договору.

У додатку до Постанови № 413 — форма Повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі — Повідомлення). У Повідомленні зазначте дати у графах:

  • 8 — коли видали наказ;
  • 9 — коли працівник став до роботи;
  • 10 — коли формуєте Повідомлення.

Отже, законодавство не зобов’язує повідомляти про прийнятих працівників напередодні або за кілька днів до початку роботи.

Якщо роботодавець надіслав Повідомлення пізніше, ніж працівник став до роботи, він порушив законодавство про працю, але усунув його самостійно — до візиту інспектора. За таке порушення посадову особу підприємства можуть притягнути до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф становитиме від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510–1700 грн).

Суд може звільнити посадову особу від штрафу, якщо визнає, що порушення не спричинило важких наслідків для працівника. Тоді обмежуються усним зауваженням.

Повідомлення про прийняття на роботу подали у день виходу на роботу: чи ризиковано
ІРИНА ЧИГИР,головний редактор Експертус Головбух
Якнайшвидше перевірте свої цивільно-правові договори. Вилучіть із них усе, що дає підстави перекваліфікувати їх на трудові. Ризики претензій від контролерів зросли, причому одразу від двох відомств — ДПС і Держпраці. Читайте, через які формулювання у договорах організацію оштрафують на 50 тис. грн

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. У статті - готові зразки наказів про відрядження або про його припинення.
166879

Щорічні додаткові відпустки 2025

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одним з різновидом таких відпусток є щорічні додаткові відпустки, наприклад за вислугу років. Які правила їхнього надання, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток – у цьому огляді
48890

Порядок відкликання з відпустки

Про відкликання з відпустки у військовий час поговоримо у статті. З’ясуємо, коли допускається відкликання працівника з щорічної відпустки, який порядок відкликання з відпустки та які документи необхідні для цього процесу.
62210

Колективний договір: як укласти без помилок

Коли доцільно укладати колективний договір? На що звертають увагу ревізори, коли перевіряють його? Яких помилок найчастіше припускаються установи, коли укладають колективні договори? На ці та інші гострі запитання отримаєте відповіді у статті
31337