Установа у період карантину не перерахувала до бюджету утриманий ПДФО: що з адмінвідповідальністю

561

Запитання

Чи застосовують адміністративну відповідальність до податкового агента за неперерахування (несплату) утриманого податку на доходи фізичних осіб (далі— ПДФО) з доходу, нарахованого на користь платника податку в період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)?

Відповідь

Знадобляться у роботі:
Бланк 1ДФ скачати

Статтею 171 ПК встановлено, що податковий агент, поняття якого визначено підпунктом 14.1.180 ПК, є особою відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету ПДФО.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) ПДФО до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 ПК, відповідно до пункту 168.1 якої податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати ПДФО із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 ПК. При цьому, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПК для місячного податкового періоду.

❗️ Об'єднаний зарплатний звіт – новації 2021

Відповідно до підпунктів 111.1 та 111.2 ПК за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності: фінансова, адміністративна, кримінальна.

Питання щодо адміністративної відповідальності регулюються КУАП.

Згідно зі статтею 163 прим. 4 КУАП неутримання або неперерахування до бюджету сум ПДФО при виплаті фізичній особі доходів, перерахування ПДФО за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), — тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян — суб’єктів підприємницької діяльності (далі — особи) у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (даліНМДГ).

⚡️ Єдиний рахунок — 2021: перейти чи відмовитися

Дії, передбачені частиною першою статті 163 прим. 4 КУАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу на осіб у розмірі від трьох до п’яти НМДГ.

Водночас Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 533-ІХ внесено зміни до ПК, зокрема, підрозділ 10 розділу XX доповнено новим пунктом 52 прим. 1.

Так, пунктом 52 прим. 1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК передбачено, що за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за порушення, визначені пунктом 52 прим. 1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК.

Отже, зміни в частині незастосування до платників податків адміністративної відповідальності на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) не вносилися.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДФО 2025

Податок на доходи фізичних осіб є загальнодержавним податком, який наповнює державний та місцеві бюджети. Відсоток ПДФО впливає на величну отримуваного доходу працівників. У статті поговоримо про ставку ПДФО у 2025 році, за якими правилами його утримувати із зарплати та інших виплат.
19184

ПСП 2024: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2024 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2024, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
46881

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
358400

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
46398