Установа не виконує вимоги Держаудитслужби. Які наслідки
Запитання
Після закінчення ревізії в установі Держаудитслужба направила керівнику установи письмову вимогу усунути виявлені ревізорами порушення. Чи має право Держаудитслужба звернутися до суду, якщо керівник установи не виконає вимогу ревізорів?
Відповідь
Так, має. Пояснимо чому.
Держаудитслужба має право пред’являти керівникам та іншим особам установ та організацій, які вона контролює, обов’язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. У констатуючій частині документа ревізори наводять повний перелік виявлених та не усунутих порушень законодавства. Такі порушення містять посилання на конкретні норми (пункт, частина, стаття) актів законодавства, які були порушені.
Як надавати ревізорам електронні документи
Після констатації виявлених та не усунутих порушень ревізори висувають вимоги:
- опрацювати матеріали ревізії й усунути виявлені порушення законодавства;
- притягнути працівників установи, винних у зазначених порушеннях, до встановленої законом відповідальності.
Також ревізори Держаудитслужби встановлюють строк, протягом якого установа зобов’язана проінформувати про вжиті заходи.
Наприкінці листа-вимоги ревізори зазвичай зазначають, що Держаудитслужба має право звернутися до суду в інтересах держави, якщо установа не усуне виявлені під час ревізії порушення законодавства з питань збереження та використання активів (п. 8 та 10 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993).