Установа не виконує вимоги Держаудитслужби. Які наслідки

562

Запитання

Після закінчення ревізії в установі Держаудитслужба направила керівнику установи письмову вимогу усунути виявлені ревізорами порушення. Чи має право Держаудитслужба звернутися до суду, якщо керівник установи не виконає вимогу ревізорів?

Відповідь


Так, має.
Пояснимо чому.

Держаудитслужба має право пред’являти керівникам та іншим особам установ та організацій, які вона контролює, обов’язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. У констатуючій частині документа ревізори наводять повний перелік виявлених та не усунутих порушень законодавства. Такі порушення містять посилання на конкретні норми (пункт, частина, стаття) актів законодавства, які були порушені.

Як надавати ревізорам електронні документи

Після констатації виявлених та не усунутих порушень ревізори висувають вимоги:

  • опрацювати матеріали ревізії й усунути виявлені порушення законодавства;
  • притягнути працівників установи, винних у зазначених порушеннях, до встановленої законом відповідальності.

Також ревізори Держаудитслужби встановлюють строк, протягом якого установа зобов’язана проінформувати про вжиті заходи.

Наприкінці листа-вимоги ревізори зазвичай зазначають, що Держаудитслужба має право звернутися до суду в інтересах держави, якщо установа не усуне виявлені під час ревізії порушення законодавства з питань збереження та використання активів (п. 8 та 10 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993).

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Що робити, коли ревізори вважають незаконною передплату бухгалтерського видання

Отримайте поради від колишнього ревізора: ☑️ Як проаналізувати претензії? ☑️ Які аргументи підготувати? ☑️ Як надати письмове пояснення? 📝 Скачайте зразок пояснення ревізорам.
4765

Анкета про виконання головним бухгалтером бюджетником своїх повноважень – зразок заповнення

⚡️Триває оцінювання діяльності головних бухгалтерів. Публікуємо зразок анкети про виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень. Перевірте, чи коректно заповнили анкету у 2024 році, адже ще є час на виправлення.
84463