Установа не виконує вимоги Держаудитслужби. Які наслідки

1067

Запитання

Після закінчення ревізії в установі Держаудитслужба направила керівнику установи письмову вимогу усунути виявлені ревізорами порушення. Чи має право Держаудитслужба звернутися до суду, якщо керівник установи не виконає вимогу ревізорів?

Відповідь


Так, має.
Пояснимо чому.

Держаудитслужба має право пред’являти керівникам та іншим особам установ та організацій, які вона контролює, обов’язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства. У констатуючій частині документа ревізори наводять повний перелік виявлених та не усунутих порушень законодавства. Такі порушення містять посилання на конкретні норми (пункт, частина, стаття) актів законодавства, які були порушені.

Як надавати ревізорам електронні документи

Після констатації виявлених та не усунутих порушень ревізори висувають вимоги:

  • опрацювати матеріали ревізії й усунути виявлені порушення законодавства;
  • притягнути працівників установи, винних у зазначених порушеннях, до встановленої законом відповідальності.

Також ревізори Держаудитслужби встановлюють строк, протягом якого установа зобов’язана проінформувати про вжиті заходи.

Наприкінці листа-вимоги ревізори зазвичай зазначають, що Держаудитслужба має право звернутися до суду в інтересах держави, якщо установа не усуне виявлені під час ревізії порушення законодавства з питань збереження та використання активів (п. 8 та 10 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зустрічна звірка під час ревізії: обов’язки бухгалтера, ризики та захист прав

До вашої установи прийшли з ревізією і проводять зустрічну звірку? Пояснюємо, кого і як перевіряють, які документи готувати, як діяти бухгалтеру та керівнику, і як захистити свої права.
6093

Акт ревізії 2025: що робити з висновками ревізорів

Що таке акт ревізії, як його читати та на що звертати увагу, які документи надати ревізорам? Як правильно написати пояснення та як діяти, коли не згодні з висновками ревізорів — далі у статті
33567

Товарно-транспортна накладна: бланк та зразок заповнення 2025

Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
192505

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
23783