За яким КЕКВ провести видатки на комп’ютерну мережу

1248
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установі прокладають комп’ютерну мережу. За яким КЕКВ провести видатки?

Відповідь

Спочатку потрібно визначитися, що установа має створити: основний засіб чи інші необоротні матеріальні активи та якою буде вартість такого об’єкту. І що саме ви включаєте в поняття «комп’ютерна мережа».

Якщо установа планує створити об’єкт інших необоротних матеріальних активів, тоді витрати проводьте за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» і формуйте вартість капітальних інвестицій в інші необоротні матеріальні активи.

Якщо ви створюєте об’єкт основних засобів — тоді це капітальні інвестиції в основні засоби і відповідно видатки проводьте за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування».

А якщо в бухгалтерському обліку установи окремо рахуються комп’ютери, а мережа — це лише кабелі і витратні матеріали і сума витрат незначна, то на підставі відповідного акта такі витрати списуйте на витрати звітного періоду.

За яким КЕКВ провести видатки на комп’ютерну мережу
ФАЇНА ІСКРИЖИЦЬКАексперт Експертус Головбух
Замовник хоче перерозподілити видатки у межах загального обсягу бюджетних призначень. Бюджетне законодавство не забороняє цього. Треба лише правильно все зробити

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди бюджетної класифікації доходів

Коди бюджетної класифікації доходів (КБД) важливо знати всім суб’єктам господарювання, включаючи й бюджетні установи, адже всі сплачують податки, збори, інші обов’язкові платежі до державного чи місцевого бюджетів.
40661

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
411

Небюджетний рахунок — рятівне коло для оплати видатків у воєнний час

Кабмін Постановою № 765 вніс зміни до Порядку № 590 — дозволив підприємствам, які постачають бюджетним установам товари, виконують роботи і надають послуги, відкривати небюджетні рахунки на їх ім’я в Казначействі. Бухгалтерську спільноту непокоїть запитання: чи зможуть тепер бюджетні установи своєчасно розраховуватися з постачальниками за товари, виконані роботи і надані послуги, якщо підприємства відкриють у Казначействі небюджетні рахунки?
12983

Структура кодування програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету

Структура кодування програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 №11. Код кожної бюджетної програми відповідає коду функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету
14791

Тимчасова класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів (з перехідною таблицею до функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету)

Тимчасова класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів (з перехідною таблицею до функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету) затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 р. №11.
6867