Як оформити дозвіл на викладацьку діяльність посадовій особі місцевого самоврядування

4796

Запитання

Заступник начальника управління ОМС викладає в коледжі. Як правильно оформити його відсутність на службі під час викладання?

Відповідь

Працівник звертається до керівника із заявою та листом-клопотанням закладу освіти.

Бюджетні новації — 2021

Посадові особи місцевого самоврядування уповноважені виконувати функції держави або місцевого самоврядування (п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII; далі — Закон № 1700).

Посадовим особам місцевого самоврядування заборонено займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, якщо іншого не передбачає Конституція або закони України (п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону № 1700). Виняток — викладацька, наукова і творча діяльність, медична практика, інструкторська та суддівська практика зі спорту.

Педагогічна робота з погодинною оплатою праці обсягом не більш як 240 годин на рік належить до виду робіт, які не є сумісництвом (п. 3 Додатку до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого Мінпраці, Мін’юстом, Мінфіном від 28.06.1993 № 43; далі — Додаток № 43).

Виконувати цю роботу можна в робочий час із дозволу керівника без утримання зарплати (п. 12 Додатка № 43). Ця норма означає, що працівник може відлучатися з роботи в робочий час на час занять, якщо йому дозволив керівник. При цьому табелюють і оплачують працівнику повний робочий день.

Отже, посадова особа місцевого самоврядування з дозволу керівника (міського голови) може викладати в закладі освіти в робочий час, якщо загалом не перевищить граничну норму в 240 годин на рік.

Щоб оформити відсутність посадової особи на службі під час викладання, працівник звертається до керівника із заявою та листом-клопотанням закладу освіти.

Прошу дозволити мені у 2020/2021 році здійснювати викладацьку діяльність у Київському коледжі міського господарства в робочий час, а саме щовівторка з 14:00 до 18:00.

Якщо керівник погоджує заяву, кадрова служба готує проєкт наказу (розпорядження) про викладацьку діяльність посадової особи в робочий час.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151522

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14437