Як відображати в звітності лікарняний за минулий рік
Запитання
Бухгалтер установи нарахував зарплату працівникам за грудень 24.12.2020. А на початку січня отримав від працівника лікарняний, відкритий 28 грудня. Тож довелося перерахувати заробітну плату цього працівника за грудень: нарахувати лікарняні та утримати зайво нараховану суму заробітної плати та перерахувати до бюджету. Чи потрібно відображати в формі 2 таке коригування зарплати за минулий рік.
Відповідь
Ні, не потрібно. Пояснимо чому.
Якщо бюджетний період закінчився, утриману з працівника заробітну плату за загальним фондом кошторису за грудень потрібно перерахувати до бюджету. Адже в кінці кожного бюджетного періоду всі доходи, що установа отримала на виконання кошторису, а також усі фактичні видатки і витрати, які вона провела у звітному році, списують на результат виконання кошторису.
Нагадаємо, що бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року (ч. 1 ст. 3 БК).
Якщо ви цього не зробите, суми, які установа утримала з працівника за минулий рік і використала в поточному році, ревізори трактуватимуть в актах ревізії як незаконно нараховані та виплачені на порушення статті 3 БК та частини п’ятої статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.
Таку операцію не відображайте у фінансовій чи бюджетній звітності. Кошти, одержані в рахунок повернення минулорічних витрат, фактично проходять через бюджетну установу транзитом.
У програмі: ►Розрахунковий період ► Страховий стаж ► Приклади розрахунку лікарняних та декретних + Офіційний СЕРТИФІКАТ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.