Як відображати в звітності лікарняний за минулий рік

469
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Бухгалтер установи нарахував зарплату працівникам за грудень 24.12.2020. А на початку січня отримав від працівника лікарняний, відкритий 28 грудня. Тож довелося перерахувати заробітну плату цього працівника за грудень: нарахувати лікарняні та утримати зайво нараховану суму заробітної плати та перерахувати до бюджету. Чи потрібно відображати в формі 2 таке коригування зарплати за минулий рік.

Відповідь

Ні, не потрібно. Пояснимо чому.

Якщо бюджетний період закінчився, утриману з працівника заробітну плату за загальним фондом кошторису за грудень потрібно перерахувати до бюджету. Адже в кінці кожного бюджетного періоду всі доходи, що установа отримала на виконання кошторису, а також усі фактичні видатки і витрати, які вона провела у звітному році, списують на результат виконання кошторису.

Нагадаємо, що бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року (ч. 1 ст. 3 БК).

Якщо ви цього не зробите, суми, які установа утримала з працівника за минулий рік і використала в поточному році, ревізори трактуватимуть в актах ревізії як незаконно нараховані та виплачені на порушення статті 3 БК та частини п’ятої статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.

Таку операцію не відображайте у фінансовій чи бюджетній звітності. Кошти, одержані в рахунок повернення минулорічних витрат, фактично проходять через бюджетну установу транзитом.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
31979

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28764

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22413