Чи можна встановити працівнику неповний робочий день за його бажанням

323
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник установи виявив бажання змінити свій графік роботи і працювати неповний робочий день. Чи може керівник установи задовольнити прохання працівника і на підставі якого нормативного документа він має видати наказ?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩

Неповний робочий день або неповний робочий тиждень відповідно до статті 56 КЗпП можна встановлювати за угодою між працівником і керівником установи — і коли працівника приймають на роботу, і згодом.

Законодавство визначає випадки, коли неповний робочий час за бажанням працівника потрібно вводити обов’язково.

Так, керівник установи зобов’язаний установити неповний робочий час на прохання працівників, зокрема:

  • вагітної жінки (частина перша ст. 56 КЗпП);
  • жінки, що доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку (частина перша ст. 56 КЗпП);
  • опікунів (піклувальників) (ст. 186-1 КЗпП);
  • одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів (ст. 186-1 КЗпП);
  • інвалідів незалежно від групи інвалідності (ст. 172 КЗпП).

В інших випадках за ініціативою працівника неповний робочий час можна встановити за погодженням із керівником установи. Для цього працівник має написати заяву з проханням встановити йому неповний робочий час. Якщо керівник установи погодить такий режим роботи, на підставі заяви працівника видасть наказ про встановлення неповного робочого часу і внесе зміни до трудового договору.

Керівник установи має право, але не зобов’язаний задовольняти прохання інших категорій працівників встановити неповний робочий час, окрім випадків, що визначає КЗпП.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
150911

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Верховна Рада знов подовжила дію воєнного стану – тепер до 13 травня 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
14171

Норми робочого часу 2024 для «п’ятиденки»

Після подовження воєнного стану до 13 травня тримайте оновлений розрахунок норм тривалості робочого часу на 2024 рік. Норми робочого часу 2024 розраховані для п’ятиденного робочого тижня.
39418

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117556

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
4155