Чи можна встановити працівнику неповний робочий день за його бажанням

678
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Працівник установи виявив бажання змінити свій графік роботи і працювати неповний робочий день. Чи може керівник установи задовольнити прохання працівника і на підставі якого нормативного документа він має видати наказ?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

ТРИ ЗАПИТАННЯ ДО БУХГАЛТЕРА ❓⏩

Неповний робочий день або неповний робочий тиждень відповідно до статті 56 КЗпП можна встановлювати за угодою між працівником і керівником установи — і коли працівника приймають на роботу, і згодом.

Законодавство визначає випадки, коли неповний робочий час за бажанням працівника потрібно вводити обов’язково.

Так, керівник установи зобов’язаний установити неповний робочий час на прохання працівників, зокрема:

  • вагітної жінки (частина перша ст. 56 КЗпП);
  • жінки, що доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку (частина перша ст. 56 КЗпП);
  • опікунів (піклувальників) (ст. 186-1 КЗпП);
  • одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів (ст. 186-1 КЗпП);
  • інвалідів незалежно від групи інвалідності (ст. 172 КЗпП).

В інших випадках за ініціативою працівника неповний робочий час можна встановити за погодженням із керівником установи. Для цього працівник має написати заяву з проханням встановити йому неповний робочий час. Якщо керівник установи погодить такий режим роботи, на підставі заяви працівника видасть наказ про встановлення неповного робочого часу і внесе зміни до трудового договору.

Керівник установи має право, але не зобов’язаний задовольняти прохання інших категорій працівників встановити неповний робочий час, окрім випадків, що визначає КЗпП.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2025 — бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
177002

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
20044

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
22891

Норми робочого часу на 2025 рік

Скачайте виробничий календар на 2025 рік, який складений з урахуванням дії воєнного стану. Норми робочого часу розраховані для п'ятиденного та шестиденного робочого тижня.
13891