Чи може ОТГ оприбуткувати отримані без оплати від сільради ОЗ як МНМА

488

Запитання

ОТГ отримала від сільської ради, що ліквідовується, без оплати основні засоби. Чи може ОТГ їх оприбуткувати з огляду на первісну (переоцінену) вартість як МНМА, якщо вартісні критерії, встановлені в обліковій політиці ОТГ, це робити дозволяють?

Відповідь

Ні, не може.

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

Адже наразі ні в Стандарті 121, ні в Методрекомендаціях немає жодних вказівок, що отримані без оплати об’єкти основних засобів від суб’єкта державного сектору, суб’єкт державного сектору, що їх отримав, визнає МНМА* з огляду на їхню первісну (переоцінену) вартість.

Натомість, навпаки, абзац п’ятий пункту 4 розділу ІI Стандарту 121 вказує на те, що отримані без оплати від суб’єкта державного сектору об’єкти основних засобів слід оцінювати за первісною (переоціненою) вартістю, яка дорівнює тій, за якою ці об’єкти обліковував суб’єкт державного сектору, що їх передав, тобто сільська рада.

До того ж, означені основні засоби сільська рада передає разом із первинними документами (чи їхніми копіями), або обліковими регістрами (чи їхніми копіями), або іншими документами. Як правило, це інвентарні картки з обліку основних засобів, а також Акти приймання-передачі № 1482. І в цих документах зазначена вартість придбання (створення), залишкова вартість і субрахунки обліку саме основних засобів, а не МНМА. Також у цих документах наведена сума нарахованого зносу залежно від терміну експлуатації отриманих основних засобів, а не 50% від первісної вартості, як на МНМА.

Отже, попри те, що встановлені у обліковій політиці ОТГ вартісні критерії дозволяють отримані від сільської ради без оплати об’єкти основних засобів визнати МНМА, оприбуткуйте їх на субрахунки з обліку основних засобів. До того ж, — за первісною (переоціненою) вартістю, яка дорівнює тій, за якою ці об’єкти обліковувалися в сільській раді, тобто наведеній в Актах приймання-передачі № 1482. Також до цієї вартості зарахуйте ще й витрати, які передбачає пункт 3 розділу ІІІ Методрекомендацій.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
273627

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
24102

Облік кредиторської заборгованості

По боргам треба платити. Кредиторська заборгованість бюджетної установи – не виняток. Облік кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги, попередня оплата та післяплата, інвентаризація та списання простроченої кредиторської заборгованості – це питання даного огляду.
23492