Викладацька робота керівного працівника: яка з них основна

661
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник обіймає посаду вчителя початкових класів і має навантаження 18 годин та посаду заступника директора на 0,5 ставки. Яку роботу можна вважати основною?

Відповідь

За загальним правилом основною вважають роботу, за якою з працівником уклали трудовий договір. Утім, у цій ситуації основною має бути посада заступника директора. Пояснимо чому.

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

Якщо працівник займатиме основну посаду заступника директора, може працювати вчителем у цьому ж навчальному закладі (п. 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.93 № 102; далі — Інструкція № 102). Обсяг такої роботи не має перевищувати в середньому три год. на день, тобто не більше 18 год. на тиждень.

Нагадаємо, що педагогічна робота керівних працівників навчальних закладів без зайняття штатної посади в цьому ж закладі не є сумісництвом і не вимагає укладати окремий трудовий договір.

Викладацьку роботу керівним працівникам навчального закладу мають надавати за погодженням профспілкового органу (п. 63 Інструкції № 102) і лише в тих ситуаціях, коли всі педагогічні працівники навчального закладу забезпечені повним навчальним навантаженням із цього предмета.

Викладацька робота керівного працівника: яка з них основна
ЛЮДМИЛА КРАВЧЕНКО,керівник експертної групи Експертус Головбух
Ревізори уважно вивчають штатний розпис, коли перевіряють, чи законно установа нарахувала заробітну плату працівникам. Адже неправильно сформований штатний розпис завищує або занижує потреби установи у бюджетних коштах і як наслідок — бухгалтер допускає порушення.

Якщо для працівника основною є посада вчителя, виконувати роботу за посадою заступника директора йому доведеться за сумісництвом. Річ у тім, що згідно з пунктом 8 Переліку, наведеного в додатку до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 № 43, сумісництвом не вважають тільки педагогічну роботу без зайняття штатної посади в цьому ж закладі. У цій ситуації посада заступника директора є педагогічною, але педагогічною роботою, тобто веденням уроків, він не займається. Тож обіймати керівну посаду на умовах сумісництва працівники бюджетних установ не можуть. На цьому наголошує і Мінсоцполітики в листі від 04.09.2013 № 964/13-84-13. Отже, в цій ситуації основною має бути посада заступника директора школи.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151257

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14352