Чи можна ввести посаду «заступник начальника управління — начальник відділу» в ОМС

2576

Запитання

Чи можна у міській раді ввести посаду «заступник начальника управління — начальник відділу»? Який оклад встановити за посадою?

Відповідь

Ні. Вводити подвійну посаду в ОМС неправомірно, скористайтеся іншим варіантом.

Стаж служби в ОМС: як обчислювати швидко та без помилок

Посади начальника управління та начальника відділу в ОМС є відокремленими (ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III).

Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (КП), що затвердив Держспоживстандарт наказом від 28.07.2010 № 327, передбачає окремі професійні назви робіт «начальник управління» та «начальник відділу» з кодом КП 1229.3. Вони належать до угрупування «Керівні працівники апарату місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування».

Додаток В до КП містить похідне слово «заступник». За його допомогою можете утворювати нові професійні назви робіт і, відповідно, назви посад для штатного розпису. Наприклад, заступник начальника управління.

Правила і норми національної системи професійної класифікації не уможливлюють поєднувати в одній назві посади професійні назви робіт, що містяться у КП окремо. Виняток — якщо поєднання передбачає безпосередньо КП, наприклад, «керівник структурного підрозділу — головний спеціаліст» (код КП 1229.3).

Чи можна ввести посаду «заступник начальника управління — начальник відділу» в ОМС
ЛЮДМИЛА КРАВЧЕНКО,керівник експертної групи Експертус Головбух
Ревізори уважно вивчають штатний розпис, коли перевіряють, чи законно установа нарахувала заробітну плату працівникам. Адже неправильно сформований штатний розпис завищує або занижує потреби установи у бюджетних коштах і як наслідок — бухгалтер допускає порушення.

КП передбачає професійну назву робіт «заступник начальника управління (самостійного) — начальник відділу» (код КП 1229.1) в угрупуванні «Керівні працівники апарату центральних органів державної влади». Застосовувати її в ОМС не можна.

Рішення. Введіть до штатного розпису посаду заступника начальника управління і відділ у складі управління без керівника. У положенні про відділ вкажіть, що керує відділом заступник начальника управління.

Посадовий оклад заступника начальника управління визначайте за постановою КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Заступникам керівників, заступникам керівників структурних підрозділів, посади яких не передбачає Постанова № 268, встановлюйте посадові оклади на 3–7% нижче передбаченого схемою посадового окладу відповідного керівника (пп. 1 п. 2 Постанови № 268).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
4314

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23970

Місцеві бюджети 2024: які доходи й видатки

Місцеві бюджети 2024: ✔ доходи загального фонду місцевих бюджетів ✔ доходи спеціального фонду місцевих бюджетів ✔ доходи бюджету розвитку ✔ розмір надходжень у місцеві бюджети ✔ видатки місцевих бюджетів
33394