Протягом якого строку має зберігати колдоговір орган, який його реєструє

1020
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Установа подала до державного органу на повідомну реєстрацію колективний договір разом із додатками. Протягом якого строку орган, який його реєструє, має зберігати копії колективних договорів?

Відповідь

Колективні договори підлягають повідомній реєстрації в установленому порядку місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування. Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Міністерства юстиції від 12.04.2012 № 578/5, визначає мінімальні строки зберігання документів.

Утім, колективний договір — основний документ, який регулює виробничі, трудові і соціально-економічні відносини. Його використовують, щоб підтвердити законні права громадян, зокрема, щоб нараховувати пенсії, виплачувати різні види матеріальної допомоги та компенсацій, гарантій і пільг. Отже, відповідно до усталеної практики зберігання таких документів, в реєструючому органі копії колективних договорів, змін та доповнень до них, а також відповідні реєстри доцільно зберігати 75 років.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86349

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9667