Чи надавати додаткову відпустку посадовій особі ОМС за стаж державної служби

420

Запитання

У січні 2021 року на посаду спеціаліста селищної ради прийняли особу, яка має 10 років стажу держслужби і набула право на п’ять днів додаткової відпустки. Чи враховувати стаж державної служби цієї особи за визначення кількості днів додаткової відпустки за вислугу років у 2021 році?

Відповідь

Так, враховувати. Пояснимо чому.

Посадовим особам, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування понад 10 років, потрібно надавати додаткову оплачувану відпустку тривалістю до 15 календарних днів (ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07. 06.2001 № 2493-III; далі — Закон № 2493).

До стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховуйте період роботи на посадах, на які поширено дію Закону № 2493, а також на посадах і в органах, час роботи в яких потрібно зараховувати до стажу державної служби (ст. 22 Закону № 2493).

Враховуючи зазначене, стаж державної служби маєте зараховувати, коли визначаєте кількість днів додаткової щорічної відпустки посадової особи місцевого самоврядування.

Таку ж позицію висловило Мінсоцполітики в листі від 13.07.2017, № 1907/0/101-17/284. Так, на думку Мінсоцполітики, право посадової особи місцевого самоврядування на додаткову оплачувану відпустку та її тривалість прямо залежить від наявного у такої особи відповідного стажу служби, а не від відпрацьованого часу у відповідному робочому році. А стаж, необхідний для додаткової відпустки посадової особи місцевого самоврядування, яка має стаж служби в органах місцевого самоврядування і стаж державної служби, маєте визначати сукупно.

Отже, в 2021 році додаткова відпустка такої посадової особи становить п’ять календарних днів. Надавайте таку відпустку більшої тривалості після того, як посадова особа набуде необхідного стажу згідно із Законом № 2493.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86349

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9667