Премія посадовим особам ОМС
Запитання
Як правильно нараховувати премію посадовим особам органів місцевого самоврядування — із середньомісячної зарплати чи з посадового окладу?
Відповідь
Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників ОМС визначає Положення про преміювання залежно від наявних коштів на ці цілі (п. 2 постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268). Саме про це зазначило Мінсоцполітики у листі від 30.09.2019 № 1423/0/206-19.
Керівникам ОМС надано право преміювати працівників відповідно до їхнього особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят, ювілейних дат (п. 2 Постанови № 268). Виплачувати такі премій потрібно в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менше 10% посадових окладів і економії фонду оплати праці. Зазначена економія може утворитися, зокрема, за наявності вільних вакансій, перебування працівників у відпустках без збереження заробітної плати тощо.
Тобто преміювати працівників керівник може виходячи з суми посадових окладів або ураховуючи інші складові заробітної плати, тобто за показниками, які передбачає Положення про преміювання.
Не забувайте, що згідно із БК керівники бюджетних установ мають проводити фактичні видатки на заробітну плату, в тому числі на премії, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах. Це стосується й ОМС, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів. Тому в Положенні про преміювання варто також зазначити джерела для фінансування премій.