Премія посадовим особам ОМС

1208

Запитання

Як правильно нараховувати премію посадовим особам органів місцевого самоврядування — із середньомісячної зарплати чи з посадового окладу?

Відповідь

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників ОМС визначає Положення про преміювання залежно від наявних коштів на ці цілі (п. 2 постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268). Саме про це зазначило Мінсоцполітики у листі від 30.09.2019 № 1423/0/206-19.

Керівникам ОМС надано право преміювати працівників відповідно до їхнього особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят, ювілейних дат (п. 2 Постанови № 268). Виплачувати такі премій потрібно в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менше 10% посадових окладів і економії фонду оплати праці. Зазначена економія може утворитися, зокрема, за наявності вільних вакансій, перебування працівників у відпустках без збереження заробітної плати тощо.

Тобто преміювати працівників керівник може виходячи з суми посадових окладів або ураховуючи інші складові заробітної плати, тобто за показниками, які передбачає Положення про преміювання.

Не забувайте, що згідно із БК керівники бюджетних установ мають проводити фактичні видатки на заробітну плату, в тому числі на премії, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах. Це стосується й ОМС, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів. Тому в Положенні про преміювання варто також зазначити джерела для фінансування премій.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Преміювання працівників бюджетних установ 2024

Нарахування премій в бюджетних установах 2024: ➤ зразок положення про преміювання ➤ наказ про преміювання ➤ види премій ➤ критерії преміювання ➤ розмір премії ➤ позбавлення премії
229268

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
224202

Як вести облік витрат із зарплати ОМС

Заробітна плата займає завжди суттєву частку у загальних витратах будь-якої бюджетної установи й органи місцевого самоврядування (ОМС) – не виняток. Як вести облік таких витрат, що до них належать, які правила їх нарахування, виплата авансу та бухгалтерські проведення в ОМС – у даному огляді.
6382

Приклад розрахунку середньої зарплати для нарахування премії

Розрахунок середньої зарплати потрібен при нарахування відпускних, оплати днів відрядження, лікарняних і декретних. Правила розрахунку середньої з Порядку 100 за останні роки змінювалися кілька разів. Якраз у частині премій. В консультації – як рахувати середню для різних виплат, коли є премії, що стосуються розрахункового періоду.
74777

Виплати премій до професійних свят і святкових днів робітникам ОМС

Наближаються свята, і є гарна ідея преміювати всіх працівників органу місцевого самоврядування (ОМС). Постає питання, а чи можна це зробити? Яка різниця у преміюванні робітників і посадовців ОМС, як назвати причину преміювання – відповідь у консультації.
23430