Чи надавати селищному голові інформацію про зарплату працівника

2787

Запитання

Отримали запит від селищного голови надати інформацію про зарплату працівника. Чи маємо право це зробити, адже йдеться про конфіденційну інформацію?

Відповідь

Маєте відмовити селищному голові в наданні такої інформації. Пояснимо, як мотивувати відмову.

Звертатися із запитом до керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на відповідній території, має право саме депутат ради, а не селищний голова (ч. 7 ст. 49 Закону України «Про місцеве врядування» від 21.05.1997 № 280/97-ВР; далі — Закон № 280).

Наприклад, повноваження отримувати документи та інформацію має староста (ст. 54-1 Закону № 280). Але отримати їх він може винятково від виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб для виконання своїх повноважень.

Відомості про оплату праці можна надавати органам чи особам лише у випадках, що передбачає закон, або за згодою чи на вимогу працівника (ст. 31 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).

Відомості про оплату праці працівника недержавного сектору — це персональні дані таких працівників. Поширювати персональні дані без згоди працівника можна винятково у випадках, що визначає закон, і в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини (ч. 2 ст. 14 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI).

З огляду на інформацію із вашого запитання маєте відмовити селищному голові в наданні такої інформації про працівника. Пошліться на відсутність:

  • письмової згоди чи вимоги працівника на розголошення таких даних;
  • законодавчих підстав надавати такі дані.

Розгорнуту відповідь на ваше запитання можна надати лише на підставі детального аналізу запиту селищного голови.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
31979

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28755

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26937

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
208662

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
24337