Чи виплачувати компенсацію за відпустку працівнику, якого звільнили з посади за сумісництвом

1246

Запитання

Працівниця установи працювала на двох посадах: на 0,5 ставки кухарем та на 0,5 ставки помічником кухаря. У квітні вона вирішила звільнитися з посади помічника кухаря та працювати кухарем на повну ставку. Чи потрібно в такій ситуації виплатити їй компенсацію за невикористану відпустку?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Коли працівник в тій самій або іншій установі, крім своєї основної, виконує іншу регулярно оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час, — це сумісництво (п. 1 постанови Кабміну «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.93 № 245 та п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 № 43).

Як бачимо, для роботи за сумісництвом з працівником слід укладати окремий трудовий договір. Як діяти у цій ситуації, роз’яснило Мінсоцполітики в листі від 18.10.2017 № 446/0/22-17/134.

Оскільки працівник продовжує працювати на тій самій посаді в межах установи, переведення в розумінні статті 32 КЗпП, на думку Мінсоцполітики, не можна застосовувати. У такому випадку працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором і врахувати вимоги статті 24 КЗпП.

Коли працівника звільняють з роботи, йому потрібно виплатити грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ст. 24 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Отже, у нашій ситуації працівницю потрібно звільнити з посади помічника кухаря та виплатити їй компенсацію за всі дні не використаної нею відпустки.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58879

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128648

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138089

Коли вигідніше йти у відпустку: як обрати найкращий період у 2025 році

Літо — традиційно найпопулярніший для відпусток. Але від обраного місяця залежить не лише відпочинок, а й сума відпускних. Розберімося, коли найвигідніше брати відпустку в 2025 році, як обчислювати середній заробіток та які чинники впливають на розмір виплат.
15222