Чи виплачувати компенсацію за відпустку працівнику, якого звільнили з посади за сумісництвом

624

Запитання

Працівниця установи працювала на двох посадах: на 0,5 ставки кухарем та на 0,5 ставки помічником кухаря. У квітні вона вирішила звільнитися з посади помічника кухаря та працювати кухарем на повну ставку. Чи потрібно в такій ситуації виплатити їй компенсацію за невикористану відпустку?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Коли працівник в тій самій або іншій установі, крім своєї основної, виконує іншу регулярно оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час, — це сумісництво (п. 1 постанови Кабміну «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.93 № 245 та п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 № 43).

Як бачимо, для роботи за сумісництвом з працівником слід укладати окремий трудовий договір. Як діяти у цій ситуації, роз’яснило Мінсоцполітики в листі від 18.10.2017 № 446/0/22-17/134.

Оскільки працівник продовжує працювати на тій самій посаді в межах установи, переведення в розумінні статті 32 КЗпП, на думку Мінсоцполітики, не можна застосовувати. У такому випадку працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором і врахувати вимоги статті 24 КЗпП.

Коли працівника звільняють з роботи, йому потрібно виплатити грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ст. 24 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Отже, у нашій ситуації працівницю потрібно звільнити з посади помічника кухаря та виплатити їй компенсацію за всі дні не використаної нею відпустки.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234571

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322464

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207326

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79990