Чи коригувати колдоговір через зміни у законодавстві

559

Запитання

Законодавство, яким керується бухгалтер, коли нараховує зарплату, зазнало змін. Чи потрібно ці зміни вносити до чинного колективного договору?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Колдоговір укладають на основі чинного законодавства та зобов’язань, які сторони договору прийняли, щоб урегулювати виробничі, трудові, соціально-економічні відносин та узгодити інтереси працівників і роботодавців (ст. 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII; далі — Закон № 3356).

Зміни та доповнення до колдоговору вносять лише за взаємною згодою сторін і в порядку, який він визначає (ст. 14 Закону № 3356). Порядок внесення змін і доповнень визначають ще на етапі розробки проєкту колдоговору.

У разі зміни законодавства чи колективних угод вищого рівня, які поширюються на суб’єктів сторін, колдоговір змінюють обов’язково.

Підстави внести зміни можуть бути різні. Наприклад, через те що не встановили у колдоговорі тривалості додаткових відпусток працівникам з ненормованим робочим днем або тривалості додаткових відпусток працівникам, зайнятим у важких і шкідливих умовах праці, які визначають за результатами атестації, тощо.

тест для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
55372

Відрахування із заробітної плати 2024

У консультації мова піде про ті суми, які відраховуються із заробітної плати працівників. Це зокрема податки, аліменти, штрафи, добровільні відрахування. Як визначити відрахування із заробітної плати, як про них звітувати та якими є бухгалтерські проведення для утримань із заробітної плати у бюджетних установах.
7648

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5006

Терміни виплати зарплати

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.
15303