Чи коригувати колдоговір через зміни у законодавстві

479

Запитання

Законодавство, яким керується бухгалтер, коли нараховує зарплату, зазнало змін. Чи потрібно ці зміни вносити до чинного колективного договору?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Колдоговір укладають на основі чинного законодавства та зобов’язань, які сторони договору прийняли, щоб урегулювати виробничі, трудові, соціально-економічні відносин та узгодити інтереси працівників і роботодавців (ст. 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII; далі — Закон № 3356).

Зміни та доповнення до колдоговору вносять лише за взаємною згодою сторін і в порядку, який він визначає (ст. 14 Закону № 3356). Порядок внесення змін і доповнень визначають ще на етапі розробки проєкту колдоговору.

У разі зміни законодавства чи колективних угод вищого рівня, які поширюються на суб’єктів сторін, колдоговір змінюють обов’язково.

Підстави внести зміни можуть бути різні. Наприклад, через те що не встановили у колдоговорі тривалості додаткових відпусток працівникам з ненормованим робочим днем або тривалості додаткових відпусток працівникам, зайнятим у важких і шкідливих умовах праці, які визначають за результатами атестації, тощо.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою