Чи коригувати колдоговір через зміни у законодавстві

763

Запитання

Законодавство, яким керується бухгалтер, коли нараховує зарплату, зазнало змін. Чи потрібно ці зміни вносити до чинного колективного договору?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Колдоговір укладають на основі чинного законодавства та зобов’язань, які сторони договору прийняли, щоб урегулювати виробничі, трудові, соціально-економічні відносин та узгодити інтереси працівників і роботодавців (ст. 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII; далі — Закон № 3356).

Зміни та доповнення до колдоговору вносять лише за взаємною згодою сторін і в порядку, який він визначає (ст. 14 Закону № 3356). Порядок внесення змін і доповнень визначають ще на етапі розробки проєкту колдоговору.

У разі зміни законодавства чи колективних угод вищого рівня, які поширюються на суб’єктів сторін, колдоговір змінюють обов’язково.

Підстави внести зміни можуть бути різні. Наприклад, через те що не встановили у колдоговорі тривалості додаткових відпусток працівникам з ненормованим робочим днем або тривалості додаткових відпусток працівникам, зайнятим у важких і шкідливих умовах праці, які визначають за результатами атестації, тощо.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398

Грошове забезпечення військовослужбовців 2025

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся в публікації
99836

Доплати педагогічним працівникам 2025: кому нараховувати

Які доплати встановлені педагогам в 2025 році — з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти — у матеріалі.
67197

Середня зарплата для бронювання працівників: як обчислити без помилок

Обов'язковий критерій для бронювання працівників критично важливих підприємств – виплата середньої зарплати. Її розмір має бути не менше за 2,5 мінімальні, тобто 20 тис. грн. Із 5 березня середню зарплату для бронювання визначаємо за місячний період, а не квартальний. Як обчислити середню зарплату для бронювання працівників – роз’яснимо у статті. Розглянемо, з яких рядків брати показники, а також ситуації, за яких середня зарплата занижується
11989