Коли можна достроково припинити чинність колективного договору

364

Запитання

В установі діє колективний договір. Утім, сторони колективного договору бажають унести до нього суттєві зміни. Чи можна достроково припинити чинність колективного договору та укласти новий договір?

Відповідь

Строк чинності колективного договору законодавство не регулює. Сторони колективного договору мають право установити його на свій розсуд. У зв’язку зі зміною обставин, що відбуваються в суспільно-політичному та соціально-економічному житті країни, певні зміни формуються і в установах. Тому періодично з’являється необхідність вносити до діючого колективного договору певні зміни чи доповнення.

Такі зміни і доповнення до чинного колективного договору підлягають повідомній реєстрації районними, районними у мм. Києві та Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами сільських, селищних та міських рад (п. 1 Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2013 № 115).

Зміни і доповнення до колективного договору протягом строку його чинності можна вносити тільки за взаємною згодою сторін у порядку, який визначають колективний договір, угода (ст. 14 Закон України «Про колективні договори та угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII). У колективному договорі можна встановлювати спрощений порядок унесення змін і доповнень до колективного договору. Наприклад, за погодженням між сторонами колективного договору без затвердження змін та доповнень зборами чи конференцією трудового колективу.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86358

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9708