Чи можна виплатити вихідну допомогу, якщо колективний договір не передбачає її розміру

339

Запитання

Працівник звільняється з роботи через те, що керівник установи порушив умови колективного договору. Законодавство в такій ситуації передбачає виплату вихідної допомоги. Чи зобов’язаний керівник установи виплатити працівнику вихідну допомогу, якщо умови колективного договору таку допомогу не передбачають?

Відповідь

Так, зобов’язаний. Пояснимо чому.

Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо керівник установи не дотримується законодавства про працю, не виконує умов колективного чи трудового договору (ч. 3 ст. 38 КЗпП).

Якщо трудовий договір припиняють на підставі статті 38 КЗпП унаслідок того, що керівник установи порушив законодавство про працю, колективний чи трудовий договір, працівнику мають виплатити вихідну допомогу в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку (ст. 44 КЗпП).

Нагадаємо: якщо умови колективного договору погіршують становище працівників порівняно з умовами, визначеними законодавством, такі умови є недійсними і їх заборонено вносити до колективних договорів (ст. 5 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII).

Отже, якщо колективний договір установи не передбачає виплати вихідної допомоги працівникам і якщо трудовий договір припинено внаслідок порушення керівником установи умов колективного договору, керуйтеся нормами трудового законодавства, а саме — статтею 44 КЗпП.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86865

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10417