Чи можна надавати відпустку без збереження зарплати декілька разів на рік

609
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Працівник установи бажає піти у відпустку без збереження зарплати на три дні. Чи може він протягом року ще декілька разів узяти таку відпустку?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

За сімейними обставинами та з інших причин установа може надавати працівнику відпустку без збереження заробітної плати на строк, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік (ч. 1 ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Калькулятор днів щорічної відпустки

Якщо працівник, коли писав заяву на відпустку без збереження заробітної плати, зазначив менше календарних днів, ніж максимально передбачає 26 Закону про відпустки, то він має право протягом календарного року отримати за необхідності відпустку без збереження заробітної плати на невикористану ним кількість передбачених законодавством календарних днів. Утім, таке рішення працівника також необхідно узгодити з керівником установи або уповноваженим ним органом.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
438043

Облік відпусток: як не порушити правила

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надає працівникам. Обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників, про це і говоримо у статті.
7779

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2025 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
590778