Чи можна надавати відпустку без збереження зарплати декілька разів на рік

302
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник установи бажає піти у відпустку без збереження зарплати на три дні. Чи може він протягом року ще декілька разів узяти таку відпустку?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

За сімейними обставинами та з інших причин установа може надавати працівнику відпустку без збереження заробітної плати на строк, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік (ч. 1 ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Калькулятор днів щорічної відпустки

Якщо працівник, коли писав заяву на відпустку без збереження заробітної плати, зазначив менше календарних днів, ніж максимально передбачає 26 Закону про відпустки, то він має право протягом календарного року отримати за необхідності відпустку без збереження заробітної плати на невикористану ним кількість передбачених законодавством календарних днів. Утім, таке рішення працівника також необхідно узгодити з керівником установи або уповноваженим ним органом.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3088

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86593

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10099