Чи можна виплачувати відпускні спеціалісту сільської ради за години педагогічної роботи

449

Запитання

Головний спеціаліст відділу освіти сільської ради здійснює, крім основної роботи, педагогічну роботу в закладі освіти з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік. Чи має право цей працівник на щорічну відпустку або компенсацію за невикористані дні відпустки за педагогічну роботу в закладі освіти?

Відповідь


Ні, не має.
Пояснимо чому.

Питання оплати праці педагогічних працівників закладів і установ освіти унормовані:

Крім того, на сьогодні умови оплати праці педагогічних працівників закладів і установ освіти, які визначає Інструкція № 102, заклади освіти застосовують у частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним у Наказі № 557, що розроблений відповідно до Постанови № 1298. Такі умови зазначені в преамбулі до Інструкції № 102.

Розміри погодинної оплати праці працівників усіх галузей економіки за проведення навчальних занять визначає додаток 16 до Наказу № 557. У пункті 1 приміток до цього додатку встановлено, що ставки погодинної оплати включають оплату за дні відпустки. Аналогічну норму містить і пункт 14 Інструкції № 102.

Тож відповідь однозначна: працівникам, яким погодинно оплачуєте педагогічну роботу, оплату за час відпустки та компенсацію за невикористану відпустку не виплачуйте.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263137

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86594