Як округлювати кількість днів відпустки

1958

Запитання

Як правильно округлити кількість днів відпустки, щоб розрахувати компенсацію за невикористану щорічну основну відпустку?

Відповідь

Округліть результат до цілого числа. Як це зробити — закон не унормовує.

Калькулятор днів щорічної відпустки

Відпустки надають у календарних днях (к. дн.) (ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

У разі звільнення працівникові виплачують грошову компенсацію за всі дні невикористаної:

  • щорічної відпустки;
  • додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи (

    ч. 1 ст. 24 Закону про відпустки

    ).

Застосовуйте правило математичного округлення: якщо після коми — цифра п’ять і більше, результат округлюють у більший бік, якщо менше — цифри після коми відкидають (листи Мінсоцполітики від 27.03.2013 № 321/13/84-13, від 28.10.2016 № 616/13/116-16).

Наприклад, у результаті розрахунку компенсації за невикористану щорічну основну відпустку отримали:

  • 1,49 к. дн. — округлюємо до 1 к. дн.;
  • 0,5 к. дн. — округлюємо до більшого цілого числа, тобто до 1 к. дн.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3093

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86597

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10105