Чи можна надавати відпустку без збереження зарплати декілька разів на рік

324
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник бажає на три дні піти у відпустку без збереження зарплати. Чи може він протягом року ще декілька разів узяти таку відпустку?

Відповідь

Так, може. Пояснимо чому.

Роботодавець може надавати працівникові відпустку без збереження зарплати за сімейними обставинами або з інших причин на строк, що обумовили в угоді між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше ніж на 15 календарних днів (к. дн.) на рік (ч. 1 ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Калькулятор днів щорічної відпустки

Якщо працівник взяв відпустку без збереження зарплати менше ніж на 15 к. дн., то протягом календарного року він має право використати решту днів такої відпустки. Рішення працівника про відпустку у будь-якому разі узгодьте з керівником організації або уповноваженим ним органом.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3093

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86595

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10102