Чи інвентаризувати майно, яке установа отримала в тимчасове користування

827
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Батьки передали школі в тимчасове безплатне користування музичний центр. Чи має інвентаризаційна комісія вносити до описів таке майно, коли проводить річну інвентаризацію?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

Календар інвентаризації — 2021

Інвентаризаційна комісія щороку перед складанням річної фінансової звітності має провести суцільну інвентаризацію (пп. 6, 7 розд. І Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом МФУ від 02.09.2014 № 879; далі — Положення № 879). Інвентаризації підлягають усі цінності, що не належать установі, але тимчасово перебувають в її користуванні, розпорядженні або на зберіганні. Отже, речі, які школа отримала від батьків у тимчасове користування, також мають бути проінвентаризовані.

Положення № 879 не передбачає окремого порядку інвентаризації позабалансових цінностей. Річну інвентаризацію проводять у період трьох місяців до дати балансу (п. 7 розд. І Положення № 879). На об’єкти, які установі не належать, тобто передані їй у розпорядження, складають окремі описи. У них виділяють окремо орендовані об’єкти, прийняті на відповідальне зберігання, тощо (п. 11 розд. ІІ Положення № 879). Про те, що необхідно складати окремі описи і на майно, придбане за кошти батьків і передане в користування закладу освіти, наголошує МОН у листі від 28.09.2020 № 4/3307-20.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118661

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
298884

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9687

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17787